Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 maja 2021, 11:45

W Minecrafta gra już 140 milionów osób; Microsoft informuje o sukcesach gry

Mimo upływu lat Minecraft święci kolejne triumfy. Liczba aktywnych graczy wzrosła w tym roku o 30%.

W SKRÓCIE:
  • Minecraft nadal zyskuje na popularności.
  • W sandboksa od Mojang gra 140 milionów osób, a liczba sprzedanych egzemplarzy to 238 milionów.
  • Wielkim sukcesem okazał się także Rynek Minecrafta.

Lata mijają, a Minecraft nadal cieszy się wielką popularnością. Kolejny rok przyniósł kultowemu sandboksowi nowych graczy. Ich liczba wzrosła przez pierwsze cztery miesiące 2021 roku o 30%. Tym samym produkcja od Mojang może pochwalić się 140 milionami aktywnych użytkowników.

Oprócz tego Microsoft przedstawił wiele innych liczb, które pokazują skalę fenomenu, jakim nadal jest Minecraft. Do tej pory gra sprzedała się w ponad 238 milionach egzemplarzy. Została ona zakupiona przez ludzi z absolutnie każdego zakątka naszej planety. Produkcja została nabyta nawet przez osoby w Watykanie i na Antarktydzie.

Wielkim sukcesem okazało się również uruchomienie Rynku Minecrafta. Sprzedaż skórek, paczek tekstur, modów i map przyniosła ponad 350 milionów dolarów. Przekłada się to na miliard dodatkowych elementów zakupionych przez graczy. Warto pamiętać, że wszystkie dodatki sprzedawane w sklepie projektowane są przez niezależnych twórców.

W Minecrafta gra już 140 milionów osób; Microsoft informuje o sukcesach gry - ilustracja #1
Rynek Minecrafta zapełniony treścią tworzoną przez fanów okazał się wielkim sukcesem

Popularny sandbox coraz częściej pojawia się również w szkołach. Specjalna wersja gry o nazwie Minecraft: Education Edition jest używana w 115 krajach na całym świecie. Z tej specyficznej pomocy naukowej skorzystało 35 milionów osób. To wzrost o 150% w stosunku do roku 2019. Najprawdopodobniej w osiągnięciu tym pomogła pandemia, która zmusiła nauczycieli do poszukiwania nowych sposobów przekazywania wiedzy swoim uczniom.

Ponadto między bajki można włożyć twierdzenie, jakoby Minecraft był grą dla dzieci. Średni wiek aktywnych użytkowników produkcji w Europie i Ameryce Północnej to 27 lat. Wygląda więc na to, że gra od Mojang Studios cieszy się popularnością w prawie każdej grupie wiekowej.

Wszystkie powyższe liczby pokazują, jak żywa jest społeczność otaczająca Minecrafta. Z pewnością pomagają w tym liczne aktualizacje, które rozwijają produkcję. Najnowsza z nich, czyli pierwsza część update’u Caves & Cliffs, zadebiutuje latem tego roku.

E3 2021