Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 maja 2021, 11:43

Nowe Fable powstaje na silniku znanym z serii Forza

Wszystko wskazuje na to, że nowa odsłona cyklu Fable wykorzysta silnik graficzny ForzaTech – ten sam, który napędza gry wyścigowe Forza Motorsport i Forza Horizon.

Informacja, która pojawiła się na profilu firmy Turn 10 Studios na portalu LinkedIn sugeruje, że kolejna odsłona serii RPG Fable wykorzysta silnik graficzny ForzaTech, znany z cyklów wyścigowych Forza Motorsport oraz Forza Horizon.

Czy chcesz mieć duży wpływ na produkcję 3 tytułów AAA w ramach dwóch uwielbianych marek Xbox? ForzaTech to silnik, narzędzia i rozwiązania, które napędzają gry z serii Forza Motorsport i Forza Horizon. Oprócz dodawania nowych funkcji, takich jak raytracing, w celu wsparcia konsol nowej generacji wzbogacamy również zestaw narzędzi, aby umożliwić wsparcie dla gry RPG akcji z otwartym światem – Fable – czytamy.

Warto przypomnieć, że mowa o produkcji, którą oficjalnie zapowiedziano w lipcu zeszłego roku, pokazując pierwszy teaser. Od tej pory nie poznaliśmy żadnych konkretów na jej temat. Pozostaje więc mieć nadzieję, że niedługo w końcu doczekamy się pierwszych oficjalnych informacji na temat tego dzieła.

Ostatnią pełnoprawną odsłoną omawianego cyklu było Fable III, które ukazało się na konsoli Xbox 360 w 2010 roku (kilka miesięcy później wydano również wersję PC).

  1. Recenzja gry Fable III na PC - ile erpega jest w przygodówce?
  2. Fable III – poradnik
E3 2021