Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 maja 2021, 11:31

Saints Row 5 i Dead Island 2 to możliwe exclusive'y Epic Games Store

Dzięki wyciekowi dokumentów sądowych dowiedzieliśmy się, że pecetowe wersje gier Dead Island 2 oraz Saints Row 5 ukażą się wyłącznie w Epic Games Store.

Trwająca obecnie sądowa batalia między firmami Apple i Epic Games stała się okazją do poznania wielu sekretów branży gier. Co chwila wyciekają dokumenty składane przez strony i okazuje się, że kryje się w nich masa ciekawych faktów. Jednym z owoców tego stało się odkrycie informacji sugerujących, że pecetowe wersje Dead Island 2 oraz Saints Row 5 będą tytułami ekskluzywnymi dla Epic Games Store. Prawdopodobnie chodzi tylko o wyłączność czasową, więc rok po premierze powinny trafić na Steam.

Źródłem tych doniesień jest zawarte w dokumentach zestawienie produkcji, które w przeprowadzonej w 2019 roku ankiecie gracze pecetowi wskazali jako najbardziej wyczekiwane. Obrazek jest kiepskiej jakości, ale widać na nim, że wśród zaznaczonych tytułów ekskluzywnych dla Epic Games Store znalazły się Dead Island 2 oraz Saints Row 5.

Przypomnijmy, że nadal nie znamy dat premier obu tych gier. Wiemy o nich jedynie tyle, że znajdują się w produkcji.

Zarówno Dead Island 2, jak i Saints Row 5 ukażą się pod szyldem firmy Deep Silver. Wydawca wcześniej podpisywał już podobne umowy, w wyniku których pecetowe wersje Shenmue III oraz Metro Exodus przez pierwszy rok od premiery dostępne były wyłącznie w Epic Games Store. Koncern musi być więc zadowolony z wyników tej współpracy, skoro zamierza ją kontynuować. Oczywiście należy brać pod uwagę możliwość, że od czasu powstania dokumentu obie strony zmieniły zdanie.

Warto dodać, że nie wszystkie gry Deep Silver debiutują jako exclusive’y na EGS. Użytkownicy Steama nie musieli czekać dłużej m.in. na Iron Harvest, Windbound, Relicta czy Gods Will Fall. Podobnie będzie w przypadku King's Bounty II.

Należy także zwrócić uwagę na fakt, że Epic Games bada, na jakie gry pecetowcy czekają najbardziej, a następnie próbuje uzyskać czasową wyłączność na te tytuły. To dobra taktyka, ale jej skuteczność ogranicza nieprzewidywalność rynku PC. W 2020 i 2021 roku wielkimi hitami na Steamie stawały się często bowiem całkowicie zaskakujące pozycje, takie jak Among Us, Fall Guys: Ultimate Knockout czy Valheim, których gigantycznych sukcesów nie spodziewał się nikt.

  1. Oficjalna strona firmy Deep Silver