Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2019, 12:25

autor: MH

Dead Island 2 jeszcze żyje. Trwają prace nad Saints Row 5

Jest szansa, że po kilku latach gracze doczekają się w końcu kontynuacji Dead Island. Mimo że wielu już zwątpiło, to, jak zapewnia wydawca, kolejna odsłona serii zapoczątkowanej przez polskie studio Techland ciągle i żyje ma się dobrze. Uzyskaliśmy też potwierdzenie, że trwają prace nad Saints Row 5, a oficjalnej zapowiedzi tego tytułu możemy spodziewać się w 2020 roku.

Dead Island 2 jeszcze żyje. Trwają prace nad Saints Row 5 - ilustracja #1

W przyszłym roku minie 6 lat od zapowiedzi Dead Island 2. W tym czasie nie pojawiało się wiele informacji na temat gry i gracze powoli tracili już nadzieję. Otuchę w serca fanów wlał Klemens Kundratitz, generalny manager firmy Koch Media (właściciela Deep Silver, które wydaje grę), w rozmowie z GamesIndustry.biz:

Dead Island jest dla nas bardzo ważną marką. Naprawdę bardzo nam zależy i jesteśmy w stanie wiele poświęcić dla tego tytułu. Świetnie opowiada się w mediach, że grę tworzy już trzecie studio, ale my lubimy być oceniani na podstawie rezultatów końcowych i jestem pewny, że kiedy wyjdzie, będzie to kozacka gra z zombie. Obiecuję, że damy z siebie wszystko.

Drugą pełnoprawną część serii zapoczątkowanej przez polską firmę Techland zapowiedziano w czerwcu 2014 roku na targach E3. Premiera Dead Island 2 wstępnie miała nastąpić wiosną 2015 roku, jednak gracze do dziś się jej nie doczekali. W międzyczasie za tworzenie tytułu odpowiedzialne były już trzy różne studia. Na początku kontynuację Dead Island opracowywało Yager Development, twórcy Spec Ops: The Line. W 2015 roku współpraca z niemieckim studiem została jednak zerwana z powodu sporego opóźnienia w pracach nad grą. Rok później ogłoszono, że produkcją zajmie się Sumo Digital. Ta kooperacja również nie wypaliła i w sierpniu 2019 roku dowiedzieliśmy się, że próbę stworzenia Dead Island 2 podejmie Deep Silver Dambuster Studios, znane z gry Homefront: The Revolution. Szczegółów i dokładnej daty wydania drugiej odsłony Dead Island ciągle nie znamy.

Tak samo niewiele więcej dowiedzieliśmy się o Saints Row 5, poza tym że trwają prace nad kontynuacją serii od Voliton Inc. Dodatkowo Kundratitz uspokoił fanów tej marki, zapewniając, że studio, którego Koch Media jest właścicielem, skupi się na kolejnej części „świętych”, a nie nad kontynuacją Agents of Mayhem.

Saints Row to Saints Row. Może i te gry są do siebie podobne, ale są też przy tym zupełnie inne. Mając Volition w swoich szeregach, skupiamy twórców wszystkich odsłon Saints Row pod jednym dachem i nic innego nie będzie rozpraszało ich w tworzeniu kolejnej gry z tej serii. Marka Saints Row jest bliska naszym sercom, ale porozmawiamy o niej w przyszłym roku. Na razie mogę jedynie powiedzieć, że nadchodzi i będzie świetnie.

Dead Island 2 jeszcze żyje. Trwają prace nad Saints Row 5 - ilustracja #2

Piątą odsłonę Saints Row zapowiedziano w sierpniu 2019 roku. Na więcej szczegółów dotyczących nowej gry od Voliton Inc. przyjdzie nam jeszcze poczekać.