Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2019, 12:41

autor: Bartosz "Frozen" Krawcewicz

Premiera Torchlight Frontiers opóźniona

Studio Echtra Games poinformowało, że data premiery Torchlight Frontiers, czyli nowej odsłony popularnego cyklu RPG-ów typu hack’n’slash, została przesunięta na 2020 rok.

W tym roku w Torchlight Frontiers jednak nie zagramy. - Premiera Torchlight Frontiers opóźniona - wiadomość - 2019-11-18
W tym roku w Torchlight Frontiers jednak nie zagramy.
TORCHLIGHT FRONTIERS W SKRÓCIE:
  • Deweloper gry: Echtra Games
  • Wydawca: Perfect World
  • Gatunek: RPG
  • Platformy: PC, PS4, XONE
  • Data premiery: 2020 r.

Przedstawiciel serwisu PC Gamer, podczas odbywającego się w zeszły weekend konwentu ExileCon 2019, przeprowadził rozmowę z Maksem Schaeferem – założycielem studia Echtra Games, które pracuje nad grą Torchlight Frontiers. W trakcie wywiadu twórca nowej odsłony popularnego cyklu RPG-ów typu hack’n’slash potwierdził, że produkcja ukaże się nieco później niż pierwotnie zapowiadano. Tytuł zadebiutuje na rynku najwcześniej w 2020 roku.

Echtra Games nie jest jeszcze gotowe, aby podzielić się ze światem nowymi materiałami z gry, ale Max Schaefer zapewnia, że z każdym kolejnym dniem Torchlight Frontiers prezentuje się coraz lepiej, a wszyscy pracownicy studia są podekscytowani kierunkiem, w którym rozwija się ten tytuł.

Studio Echtra Games zostało założone przez byłych pracowników firmy Runic Games, odpowiedzialnej za stworzenie poprzednich odsłon cyklu – Torchlight i Torchlight II. Torchlight Frontiers, podobnie jak wcześniejsze części, ma być klasycznym izometrycznym hack’n’slashem utrzymanym w kreskówkowej stylistyce, jednak w przeciwieństwie do dwóch pierwszych gier ma zawierać także elementy znane z produkcji typu MMO, np. duży wspólny świat, podzielony na mniejsze instancje. Torchlight Frontiers ukaże się w przyszłym roku na PC, PlayStation 4 i Xboksie One.

  1. Oficjalna strona gry