Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4SwitchXONE
Okładka Windbound (PC)

Windbound

Survivalowa gra action-adventure TPP, w której trafiamy na bezludny archipelag w świecie fantasy. Wcielając się w wojowniczkę imieniem Kara, podróżujemy pomiędzy wyspami na samodzielnie skonstruowanej łodzi i badamy ich liczne tajemnice.

Przygodowe | TPP | fantasy | elementy RPG | survival | indie | crafting | przygodowe gry akcji | eksploracyjne

Okładka Windbound (PC)

data premiery gry:

28sie2020za 20dni

PC PS4 XONE Switch

Windbound jest grą survivalową wzbogaconą o elementy zaczerpnięte z takich gatunków, jak RPG, przygodówki, a nawet produkcje typu roguelike. Tytuł został opracowany przez niezależny zespół 5 Lives Studios, który wcześniej stworzył ciepło przyjęte Satellite Reign, a jego wydaniem zajęła się firma Deep Silver.

Fabuła

Główną bohaterką gry Windbound jest wojowniczka imieniem Kara. Podczas potężnego sztormu protagonistka zostaje rozdzielona ze swoim plemieniem i trafia na bezludny archipelag znany jako Zakazane Wyspy. Choć od tej pory jej głównym celem jest przetrwanie w tym malowniczym, aczkolwiek niezbyt przyjaznym zakątku świata, z czasem nasza podopieczna zaczyna odkrywać ruiny zamieszkującej go przed wiekami cywilizacji, a także badać jego liczne tajemnice.

Mechanika

W Windbound akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Autorzy oddają nam do dyspozycji rozległy otwarty świat, na który składają się różnorodne wyspy. Co ciekawe, mapa jest generowana proceduralnie, w związku z czym po każdym rozpoczęciu zabawy wygląda inaczej.

Naszym nadrzędnym celem w trakcie rozgrywki jest walka o przetrwanie. Przemierzając zakazane wyspy, Kara musi nie tylko zapewnić sobie pożywienie, lecz również pozyskiwać rozmaite surowce. Te ostatnie są potrzebne zarówno do tworzenia nowych narzędzi oraz broni (pokroju łuku lub włóczni, przy pomocy których poluje na zwierzęta albo broni się przed ich atakami), jak i do konstruowania nowych łodzi oraz udoskonalania już posiadanych. Choć na początku zmagań protagonistka dysponuje jedynie niewielką szalupą, z czasem otrzymuje dostęp do coraz większych i bardziej zaawansowanych jednostek, którym niestraszne są szalejące na morzu huragany, wysokie fale, a nawet agresywnie nastawione zwierzęta morskie.

Dzięki temu w miarę postępów Kara może zapuszczać się do coraz dalej położonych wysp. Na każdej z nich dziewczyna znajdzie odmienną faunę oraz florę, źródła nowych surowców, a także liczne ruiny. Te ostatnie skrywają odpowiedzi na pytania dotyczące przeszłości oraz przyszłości archipelagu i stanowią klucz do znalezienia przez nią drogi powrotnej do domu.

Kwestie techniczne

Trójwymiarową grafikę gry Windbound utrzymano w barwnej, kreskówkowej stylistyce budzącej skojarzenia ze sferą wizualną bestsellerowego The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,9 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 125,00 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania wiekowe Windbound

12+

Wymagania sprzętowe Windbound

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7 2.66 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki GeForce GTX 750 / Radeon HD 7850 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows Vista/7/8/8.1/10 64-bit
Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.4 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GT 630 / Radeon HD 5670 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows Vista/7/8/8.1/10 64-bit

PC
PS4
XONE
Switch