Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 sierpnia 2022, 19:15

autor: Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka

Tak brzydkiego Minecrafta jeszcze nie widzieliście; to dzieło IKEI

Czy słyszeliście ostatnio, że Minecraft jest brzydki? Cóż, po oficjalnym wprowadzeniu do gry ray tracingu, czy możliwości samodzielnego wgrywania modyfikacji ulepszających grafikę, ciężko jest dzisiaj uwierzyć w takie słowa. A jednak IKEA podważyła piękno gry swoją kreatywnością.

W SKRÓCIE:
  1. IKEA zaprojektowała własną, brzydszą wersję Minecrafta i użyła jej jako elementu wystroju.
  2. Oprócz Minecrafta, IKEA przez brak praw zmieniała już wcześniej popularne gry, m.in. ich nazwy - The Pimps (The Sims) UNSALVED (Uncharted) czy grand-ma’s auto (Grand Theft Auto).

Kiedy pierwsze wersje Minecrafta ukazywały się ponad dekadę temu, chyba nikt nie przypuszczał, że ta gra z dość prymitywną oprawą graficzną, będzie mogła wyglądać naprawdę zjawiskowo. Dziś wygląd Minecrafta potrafi zachwycić, szczególnie, jeśli gramy z włączonym ray tracingiem.

Nie mówiąc już o samej kreatywności graczy, którzy potrafią sprawić, że Minecraft będzie naprawdę realistyczny. Niestety wygląda na to, że pracownicy IKEI zatrzymali się wraz z pierwszą aktualizacją gry. A nawet cofnęli. Zapewne nigdy nie widzieliście brzydszej wersji Minecrafta niż ta użyta jako element wystroju przez IKEĘ.

Biedny i brzydki ten Minecraft IKEI

Ostatnio Reddit obiegło zdjęcie udostępnione przez użytkownika Irishball192 ukazujące kreatywność IKEI. Jeden ze sklepów tej sieci postanowił urozmaicić przykładowy wystrój wnętrza, wyświetlając na ekranie telewizora Minecrafta. Ale nie takiego, którego możecie pamiętać z własnych rozgrywek.

Po przyjrzeniu się zdjęciu będziecie mogli zauważyć, że z grą jest coś nie tak. Minecraft od IKEI nie dość, że wygląda jak najbrzydsza jego wersja (i to stworzona w jakimś odległym uniwersum), to dezorientuje wszystkich, którzy choć raz w niego zagrali.

Kompletnie nie wiadomo, co dzieje się z paskiem zdrowia oraz głodu bohatera. Każde serduszko jest uszczknięte z innej strony, a ikony głodu zanikają po kilka na raz. Pomińmy już fakt, że na górze ekranu widać charakterystyczne dla wersji mobilnej gry przyciski, za to żadnych kierunkowych.

Tak brzydkiego Minecrafta jeszcze nie widzieliście; to dzieło IKEI - ilustracja #1
Źródło: Reddit, Irisihball192

IKEA z pewnością nie ma żadnych praw do wykorzystywania Minecrafta, dlatego zdecydowała się stworzyć jego własną wersję. Mnie do styczności z meblami bardziej zachęcają jednak modyfikacje do gry umożliwiające dekorowanie wnętrz niż taka reklama sklepu.

IKEA wkracza do branży gier

Minecraft to nie jedyny przykład wykorzystywania przez IKEĘ gier jako elementu wystroju. Przez brak praw do poszczególnych tytułów pracownicy starają się być naprawdę kreatywni. Słyszeliście na przykład o The Pimps, Call Your Mutti albo grand-ma's auto? Wszystkie te tytuły są dostępne na konsoli BeatBOX 0.1.

Tak brzydkiego Minecrafta jeszcze nie widzieliście; to dzieło IKEI - ilustracja #2
Kolejny przykład kreatywności IKEI. Źródło: Reddit, zezo510

Jeszcze bardziej oryginalne gry znalazł użytkownik Thibault, który udostępnił ich zdjęcia parę miesięcy temu na Reddicie. Zagralibyście w AMONG GUS, UNSALVED (nawet pasuje do Nathana Drake’a), albo BREATH OF THE WIND? A może bardziej zachęca was battle royale WEEKNITE?

W Minecrafta zagrasz w Xbox Game Pass

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

  1. Minecraft - oficjalna strona
  2. Minecraft - poradnik