Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 sierpnia 2022, 19:50

autor: Damian Miśta

Obiecujący shooter od byłych twórców Battlefielda z opóźnieniem

Premiera ARC Raiders została przesunięta na 2023 rok. Twórcy stwierdzili, że potrzebują czasu na wydobycie pełnego potencjału gry. Podziękowali też swoim fanom za wsparcie.

Premiera gry byłych twórców Star Wars: Battlefront i gier z serii Battlefield została przełożona na 2023 rok, ale na razie nie podano wielu szczegółów. Producent obiecał, że przekaże je w bliżej nieokreślonym czasie po rozpoczęciu testów z graczami.

Byli pracownicy studia DICE tłumaczą, że ARC Raiders jest ambitnym projektem i potrzebują dodatkowego czasu w celu wydobycia jego pełnego potencjału. Zespół pracujący nad grą przekazał przy tym, że docenia udzielone im przez fanów wsparcie.

Obiecujący shooter od byłych twórców Battlefielda z opóźnieniem - ilustracja #1

Ci zaś przeważnie nie krytykowali decyzji deweloperów, lecz stwierdzili, że mogą jeszcze poczekać. Następnie producent zapewnił, że czyta komentarze i podziękował za pozytywną reakcję.

Obiecujący shooter od byłych twórców Battlefielda z opóźnieniem - ilustracja #2

ARC Raiders zostało zapowiedziane przez studio Embark w czasie The Game Awards 2021, jako koopercyjna strzelanina, w której akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Nacisk w grze zostanie skierowany na „kreatywną” współpracę z innymi graczami w walce z zabójczymi maszynami nazywanymi ARC.

Tytuł będzie funkcjonować w modelu free-to play i trafi na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Pierwotnie gra miała ukazać się w grudniu bieżącego roku.

Damian Miśta

Damian Miśta

Pisał tu i ówdzie hobbystycznie, a teraz publikuje teksty na Gry-Online.pl. Pasja do gier rozpoczęła się u niego od strzelania do kaczek na Pegasusie. Następnie biegał za Okiem Innosa, pukał wrogów patelnią w Team Fortress 2 i robił głupoty w Saints Row. Poza tym lubi nerdowe tematy o technologiach oraz to, co akurat wyda mu się ciekawe.

więcej