Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Master X Master (PC)
OkładkaMaster X Master (PC)

Master X Master PC

Przygotowana przez doświadczony koreański koncern NCSoft hybrydowa gra MMO, łącząca typowe dla gatunku MOBA pojedynki PvP z rozbudowanym, fabularnym trybem PvE.

Akcji | fantasy | MOBA | zagraj za darmo | widok izometryczny | elementy RPG | sieciowe | kooperacja | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Master X Master Premiera PC

premiera światowa

21czerwca2017

Gra przestała działać

31stycznia2018

producent: NCsoft wydawca: NCsoft Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Master X Master

Lineage II

Aion

Blade & Soul

Master X Master to hybrydowa gra MMO skierowana na platformę PC należąca do popularnego podgatunku MOBA, w której oprócz typowych pojedynków PvP zaimplementowano także rozbudowany tryb PvE. Za jej powstanie odpowiada koreański koncern NCSoft, znany z takich hitów, jak Lineage czy Guild Wars. Tytuł bazuje na nieco zmodyfikowanej mechanice innej, tworzonej równocześnie produkcji NCSoftu – Metal Black: Alternative.

Fabuła

Akcja gry toczy się w uniwersum, stanowiącym swoiste połączenie poprzednich gier NCSoft, takich jak Lineage, Aion czy Blade & Soul. Fabuła, w której musimy obronić świat przed złem, przedstawiana jest w typowy dla jRPG-ów sposób: dialogi prezentowane są w okienkach na tle malowanych portretów postaci. Podczas rozgrywki PvE przemierzymy korytarzowe mapy, począwszy od utrzymanych w stylistyce science-fiction laboratoriów, na bardziej typowych sceneriach, jak dżungla czy pustynia, skończywszy. Wśród gamy dostępnych bohaterów spotkamy zarówno tych znanych z wspomnianych wyżej tytułów, jak i zupełnie nowe postaci.

Mechanika

Master X Master na PC od innych gier typu MOBA mocno wyróżnia fakt, że niezależenie od trybu rozgrywki zawsze kierujemy dwoma postaciami, między którymi możemy szybko przełączać się przy pomocy klawisza Tab. System znany m.in. z bijatyk pokroju Tekken Tag Tournament sprawdza się w sytuacji, gdy jedna z naszych postaci musi zregenerować nadwątlone siły. Naszym przeciwnikiem może wtedy szybko zająć się drugi z bohaterów. Takie podejście powoduje, że starcia są bardziej taktyczne, choć ciągle szalenie zręcznościowe.

Tryby gry

Zabawa toczy się w jednym z kilku dostępnych trybów PvP. Wśród nich znajdziemy m.in. klasyczny Team Deathmatch – gdzie zwycięża drużyna o największej ilości zdobytych fragów, Point Control – gdzie gra toczy się o kontrolę nad kluczowymi punktami mapy, czy też Ruins of the Titans – będące najbliższe formie typowych meczów MOBA, w którym drużyna może przyzywać dysponujących potężnymi mocami tytanów. Ciekawostką jest też rekreacyjny tryb mini-gier, pozwalający na zagranie w kilka zręcznościowych gierek m.in.: Laser Dodging, Bullet Mode czy Racing.

Innowacją, stanowiącą o hybrydowości Master X Master jest wprowadzenie równoprawnego trybu PvE, przypominającego produkcje spod znaku MMORPG, a nawet hack’and’slashe. Bazuje on na korytarzowych misjach, które wykonujemy w 25 różnych lokacjach, różniących się przede wszystkim stopniem trudności. W trybie PvE gracze mogą zdobywać unikalne runy i rzadkie materiały, by z ich pomocą podnieść statystyki postaci czy też ulepszyć posiadaną broń.

Kwestie techniczne

Akcja gry na platformie PC przedstawiona jest w pełnym 3D i typowej dla gier MOBA perspektywie izometrycznej. W odróżnieniu od klasycznego modelu sterowania przy pomocy myszy, w Master X Master postacie możemy kontrolować również przy użyciu klawiszy WASD, a kursor myszy wtedy wykorzystujemy do namierzania przeciwnika i ataku. Oprawę graficzną gry charakteryzują wyraźne wpływy azjatyckie, zaś podczas zabawy towarzyszy nam oryginalna ścieżka dźwiękowa w koreańskich klimatach.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.7 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Master X Master

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.