Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2017, 10:35

autor: MiqT

Warframe z aktualizacją Plains of Eidolon coraz bliżej – Sieciowe Wieści (15/09/2017)

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o możliwym terminie debiutu aktualizacji Plains of Eidolon do Warframe, zapowiedziach gier Naval Action Legends i Golem Gates, nowej postaci w Gigantic (Rutger), darmowym weekendzie z The Division na PC, świeżym trybie zabawy w Master X Master oraz o zamknięciu serwerów Demon Blood. Zapraszamy!

Warframe – Plains of Eidolon pojawi się w tym tygodniu?

Warframe – aktualizacja Plains of Eidolon coraz bliżej – Sieciowe Wieści (15/09/2017) - ilustracja #1

O najnowszym dodatku do Warframe jest głośno od dłuższego czasu. Patch o nazwie „Plains of Eidolon” ma być przełomową łatką dla tej produkcji, głównie przez dodanie otwartego świata i mnóstwa mechanik, które mają wręcz wywrócić rozgrywkę do góry nogami. Atmosferę podsycają zresztą sami deweloperzy, którzy poinformowali niedawno społeczność, że podczas dzisiejszego devstreama dowiemy się „czegoś wielkiego” na temat nowej aktualizacji. Fani są przekonani, że wspomniane „coś wielkiego” będzie po prostu premierą dodatku. Według wcześniejszych informacji patch miał ukazać się późnym latem, a więc czasu jest coraz mniej.

Jeżeli jesteście ciekawi, co przyszykowali producenci, zapraszamy Was na godzinę 20:00 na oficjalny kanał gry w serwisie Twitch.

Gigantic zyskał 21. postać

Gigantic, utrzymana w konwencji fantasy sieciowa gra akcji z elementami MOBA, otrzymała kolejnego grywalnego bohatera. Tym razem jest to Rutger, który zawitał w grze wraz z najnowszym patchem „Into Solitude”. Nowa postać jest strażnikiem gór, który pełni rolę tanka oraz jednostki typu „control”. Jego główną zaletą jest wytrzymały pancerz, który chroni Rutgera przed atakami oponentów. W zwarciu korzysta z ostrych szponów oraz tworzy kamienne ściany, które skutecznie potrafią odseparować przeciwnika od reszty drużyny. Z innych zalet warto wymienić możliwość zakopania się w ziemi w celu zyskania chwilowej nietykalności oraz ataki spowalniające przeciwników za pomocą kamiennych kolców.

Wraz z Rutgerem do gry trafią również dwa nowe stwory - Stone Cerberus (premiera 19 września) oraz Riftborn Cyclops, który pojawi się w tytule od studia Montiga tydzień później – 26 września.

The Division - darmowy weekend na PC

Twórcy Tom Clancy's The Division, zaprojektowanej głównie z myślą o zabawie w trybie wieloosobowym gry akcji z elementami taktycznej strzelaniny oraz cRPG, szykują dla obecnych i ewentualnych przyszłych fanów dosyć treściwy weekend. Od 14 września (czwartek), godziny 19:00 do 17 września (niedziela), godziny 22:00 posiadacze komputerów osobistych mogą przetestować tytuł od Massive Entertainment całkowicie za darmo. Rozgrywka nie została w żaden sposób ograniczona, jak to ma miejsce w trialu. Oznacza to, że gracze pograją dłużej niż 6 godzin oraz osiągną poziom powyżej 8. Co więcej, jeżeli gra Wam się spodobała, możecie ją zakupić o 60% taniej.

Po więcej szczegółów zapraszamy na oficjalną stronę wydarzenia.

Twórcy Demon Blood zamykają serwery

Niecały rok – tyle na rynku utrzymał się Demon Blood, przeglądarkowa gra MMO z elementami strzelanki. Gra miała spory potencjał, gdyż była jednym z nielicznych tytułów, które nie kopiowały bezczelnie rozgrywki z League of Angels. Niestety to nie wystarczyło, by zjednać sobie grono wiernych fanów. Na oficjalnej stronie gry pojawiła się informacja, że 25 września serwery gry zostaną wyłączone, zaś cztery dni później z Internetu zniknie sama domena. Szkoda.

Naval Action Legends – kiedy zamknięta beta?

Naval Action to sieciowy symulator żaglowców z okresu między XVI a XVIII wiekiem, przygotowany przez ukraińskie studio Game-Labs. Przez fanów tytuł ten uznawany za jeden z najbardziej realistycznych „pirackich” MMO na rynku. Niestety jakość idzie zazwyczaj razem z ceną, stąd na platformie Steam produkcja kosztuje niemal 40 euro (prawie 160 złotych). Widząc spore zainteresowanie tytułem, twórcy postanowili przygotować drugą grę, która będzie bardziej przystępna dla potencjalnych fanów.

Tak narodziła się idea Naval Action Legends, która będzie lekko okrojoną, ale i całkowicie bezpłatną produkcją. Gracze będą mogli poprowadzić jeden z 24 żaglowców oraz wziąć udział w potyczkach między graczami. Niestety zabraknie otwartego świata.

Pierwsze beta-testy miały rozpocząć się w tegoroczne wakacje, lecz prace nad tytułem spowodowały, że termin też został przesunięty pod koniec roku. Twórcy nie podali jeszcze konkretnej daty.

Golem Gates konkurencją dla LoL-a, Doty 2 i HotS?

Golem Gates to tytuł będący połączeniem kilku gatunków: MOBA, gry karcianej oraz RTS. O ile może się wydawać, że taka mieszanka będzie iście wybuchowa, o tyle w praktyce sprawdza się całkiem nieźle. Dorzucając do tego uniwersum science-fiction z elementami fantasy możemy spodziewać się naprawdę solidnej produkcji. Twórcy zresztą nie ukrywają, że chcieli stworzyć produkcję, która będzie mogła stanąć w szranki z takimi gigantami, jak League of Legends, Doty 2 czy Heroes of the Storm.

Co ciekawe, Golem Gates zostanie wydana w modelu płatności buy-to-play, więc nadzieje pokładane przez twórców w swój tytuł muszą być naprawdę ogromne. Premiera gry zaplanowana jest na początek 2018 roku.

Master X Master zyska nowy tryb

Tydzień temu pisaliśmy o zmianie ekonomii w grze Master X Master, przygotowanej przez NCSoft hybrydowej produkcji MMO, łączącej pojedynki PvP z fabularnym trybem PvE. Jak się okazuje, to nie koniec zmian, jakie przygotowali twórcy tytułu. 13 września gracze otrzymają nowy pięcioosobowy tryb Nightmare o nazwie „Natium Defense Line”. Celem będzie obrona Rdzenia przed trzydziestoma falami przeciwników, które pojawiać się będą w losowych miejscach na mapie. Każda kolejna fala to coraz silniejsi oponenci.

Nowy tryb będzie opierał się na systemie rankingowym, który resetowany będzie co miesiąc. Aby wziąć udział w zmaganiach, gracz musi posiadać konto o minimalnym poziomie równym 35 oraz z przynajmniej dziesięcioma bohaterami. Za udane obrony Rdzeni gracze otrzymają złoto oraz medale.