Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2017, 09:40

autor: MiqT

DayZ z najgorszymi wynikami w historii – Sieciowe Wieści (08/09/2017)

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o odpływie graczy z DayZ, pojawieniu się na Steamie klasycznej gry World War II Online, kontrowersyjnej zmianie w ekonomii w Master X Master, szalonej popularności Transformice wśród Polaków, planach rozwoju LawBreakers, śmierci gry Wander oraz o nowych legendarnych pokemonach w Pokemon GO. Zapraszamy!

DayZ traci coraz więcej graczy

DayZ z najgorszymi wynikami w historii – Sieciowe Wieści (08/09/2017) - ilustracja #1

Wygląda na to, że graczom czekającym na poprawę sytuacji związanej z DayZ skończyła się cierpliwość. Tytuł chyba na stałe zadomowił się w usłudze Wczesnego Dostępu (16 grudnia miną 4 lata!), a z „wielkich dodatków” i „nowości” obecnie ostały się tylko huczne zapowiedzi. Nic więc dziwnego, że gra od Bohemia Interactive Studio notuje najgorsze wyniki w swojej historii.

Śledząc dane z serwisu SteamDB można zauważyć, że w sierpniu średnia liczba graczy bawiących się jednocześnie na serwerach oscylowała w okolicach 4000 – jest to najsłabszy wynik od 2013 roku. Jeżeli producenci nie zaczną wywiązywać się ze swoich obietnic, DayZ może mieć poważne problemy, by ponownie zyskać zainteresowanie graczy.

World War II Online zawitał na Steam

World War II Online, rozbudowany symulator pola walki z okresu II wojny światowej, trafił na Steam. Tytuł ten to nie tylko pierwsza produkcja, w opisie której oficjalnie użyto terminu „Massively Multiplayer Online First Person Shooter” (gra premierę miała w 2001 roku), ale również nieliczny przedstawiciel gatunku realistycznych shooterów na rynku gier wideo.

Mimo kilkunastu lat na karku, twórcy produkcji postanowili tchnąć w nią drugie życie, zamieszczając ją na Steam w usłudze Early Access. Obecnie gra może lekko straszyć archaiczną grafiką oraz miesięcznym abonamentem w wysokości 9 euro (niecałe 40 złotych), który daje graczom pełny dostęp do broni i ekwipunku. Na szczęście subskrypcja jest opcjonalna i w produkcję można zagrać w modelu free-to-play.

Po więcej szczegółów zapraszamy na Steam.

Zmiana ekonomii w grze Master X Master

Master X Master, przygotowaną przez koreański koncern NCSoft hybrydową grę MMO, łączącą typowe dla gatunku MOBA pojedynki PvP z rozbudowanym trybem PvE, czekają spore zmiany. Producenci gry, śledząc słupki dotyczące dwóch walut występujących w ich tytule (premium X-Coin oraz standardowej SOL) stwierdzili, że pora zachęcić graczy do wydania realnej gotówki w grze.

Jak pokazują wyniki badań, gracze zdecydowanie chętniej wydają SOL-e, aby kupić nową postać. Oznacza to, że płatna waluta X-Coin nie jest tak popularna, jak chcieliby tego twórcy. W związku z tym od 13 września możliwość wykupienia wejścia do trybu Nightmare za podstawową walutę zostanie zablokowana. Dodatkowo gracze nie będą mogli zdobyć SOL-i jako nagród we wspomnianym trybie. Co więcej, cena za mistrzów w X-Coinach zostanie obniżona o około 15%, tak aby kupno bohatera za tę walutę było bardziej kuszące niż do tej pory.

Warto wspomnieć, że wraz z patchem wprowadzającym zmiany w ekonomii gry, użytkownicy otrzymają również nową postać oraz sporo zmian w balansie i samej rozgrywce.

Transformice – gra ma już 70 mln zarejestrowanych graczy

Transformice, darmowa, przeglądarkowa gra o myszach stworzona przez francuskie studio Atelier 801, to swoisty fenomen w swoim gatunku. Głównym celem rozgrywki jest zdobycie kawałka sera i przeniesienie go do norki. I jeżeli uważacie, że taka produkcja nikogo nie zachęci do zabawy online, to grubo się mylicie.

Twórcy gry ogłosili właśnie, że ich sztandarowy tytuł może pochwalić się aż 70 milionami zarejestrowanych użytkowników, z czego największą część tej grupy stanowią… Polacy. Co ciekawe, jeszcze pół roku temu Transformice miało 60 milionów kont, zaś Polska tworzyła trzecią społeczność w grze. Jak widać niepozorne wcale nie musi być złe.

W grę zagracie pod tym linkiem.

LawBreakers - Cliff Bleszinski zdradza plany co do gry

LawBreakers, sieciowa strzelanina, należąca do gatunku Arena FPS, to tytuł, który wzbudza sporo mieszanych uczuć wśród graczy. Pomimo słabej premiery, Cliff Bleszinski nie zamierza składać broni i za sprawą swojego oficjalnego profilu w serwisie Twitter zamieścił skrót informacji, co czeka użytkowników tytułu w najbliższym czasie.

Trzeba przyznać, że plany są bardzo treściwe, gdyż w przeciągu najbliższych miesięcy gracze otrzymają dwie nowe mapy, tryb Skirmishes, gry rankingowe oraz całkowicie nową klasę postaci. Wspomniana zawartość będzie oczywiście dostępna za darmo dzięki modelowi buy-to-play, w jakim wydana została gra.

Wander – sama eksploracja to za mało

Wander był bardzo odważnym projektem multiplayer, który w całości koncentrował się na eksploracji świata – żadnej walki, tworzenia przedmiotów czy gildii. Gracz wcielał się w postać chodzącego drzewa i wraz z innymi użytkownikami mógł po prostu eksplorować olbrzymią mapę. Dlaczego piszemy o tym w czasie przeszłym?

Niestety, ale twórcy oficjalnie podali informację, że gra kończy swój żywot. Tytuł znika z platformy Steam oraz z wszelkich innych kanałów sprzedaży. Deweloperzy chcieli co prawda udostępnić swój projekt za darmo, ale uniemożliwia im to umowa z firmą Crytek, której silnik graficzny (CryEngine) został użyty do stworzenia tytułu. Szkoda.

Nowe legendarne pokemony w Pokemon GO

Najbardziej znany i lubiany symulator chodzenia i łapania wirtualnych stworków, Pokemon GO, doczekał się kolejnej aktualizacji związanej z trybem rajdów. Od początku września gracze mogą polować na trzy nowe pokemony, którymi są elektryczny Raikou, ognisty Entei oraz wodny Suicune.

Producent gry, studio Niantic, postanowił jednak zaostrzyć zasady zdobywania legendarnych kieszonkowych potworów. Objawia się to tym, że na każdy region w danym miesiącu przypada tylko jedna legenda. I tak we wrześniu Europejczycy razem z mieszkańcami Afryki mogą spotkać Enteia, w Ameryce złapiemy Raikou, zaś w Azji pojawił się Suicune. Zasada wymiany legendarnych pokemonów co miesiąc zostanie utrzymana, zatem w październiku pojawią się nowe postacie.