Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka World War II Online: Blitzkrieg (PC)

World War II Online: Blitzkrieg PC

World War II Online to rozbudowany symulator pola walki z okresu II Wojny Światowej, przeznaczony do grania wielu osób naraz poprzez Internet. W WWIIO gracze będą mogli wcielić się w żołnierzy obydwu stron konfliktu a także wybrać rodzaj jednostki w której będą służyć.

Akcji | MMO

PC Windows
Okładka World War II Online: Blitzkrieg (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

6czerwca2001

Battleground Europe (w USA - World War II Online: Blitzkrieg) to kolejny członek szybko powiększającej się rodziny gier MMO, reprezentujący gatunek FPS-ów (shootery z pierwszoosobowym widokiem). Nazwa nasuwa skojarzenia z doktryną wojny błyskawicznej, stworzoną przez niemieckich generałów w latach 30/40 XX wieku. Oczywiście skojarzenia te są jak najbardziej słuszne. Dzięki Beyond Blitzkrieg, mamy możliwość opowiedzenia się po jednej ze stron największego konfliktu ubiegłego wieku, II Wojny Światowej, tj. państw Osi bądź też Aliantów.

Gra stanowi pierwszą część serii zatytułowanej The Virtual Battlefield Series i oferuje armie, pojazdy, uzbrojenie oraz wyposażenie (w sumie ponad 80 historycznych modeli), które można było zobaczyć na polach bitewnych Europy Zachodniej w latach 1939-1942. Świat Beyond Blitzkrieg składa się z ponad 36,000 strategicznych obiektów takich jak budynki, bunkry czy mosty oraz ponad 4,000 różnego rodzaju urządzeń i wyposażenia rozmieszczonego w 450 miastach i wioskach. Mapa gry to ponad 354,000 mil kwadratowych.

Gracze walcząc w „trwałym” świecie Beyond Blitzkrieg (serwery gry czynne 24h/d) mają szansę wcielić się w żołnierza piechoty lub zasiąść za sterami jednego z dziesiątek dokładnie odwzorowanych modeli pojazdów czy jednostek wodnych, a nawet lotniczych. Podczas gry możliwy jest rozwój naszej postaci poprzez ścieżki kariery, ponieważ twórcy zaimplementowali bardzo szczegółowy system wzorowany na grach RPG. Grafika 3D gry stoi na przyzwoitym poziomie, natomiast spore wrażenie robi wykorzystany model fizyki oraz obrażeń i zniszczeń.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1 - 1000  

Nośnik: 1 CD

Gry podobne do World War II Online: Blitzkrieg

Wymagania wiekowe World War II Online: Blitzkrieg

12+

Wymagania sprzętowe World War II Online: Blitzkrieg

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 300MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D
  • podłączenie do Internetu
DayZ z najgorszymi wynikami w historii – Sieciowe Wieści (08/09/2017)
DayZ z najgorszymi wynikami w historii – Sieciowe Wieści (08/09/2017)

wiadomość8 września 2017

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o odpływie graczy z DayZ, pojawieniu się na Steamie klasycznej gry World War II Online, kontrowersyjnej zmianie w ekonomii w Master X Master, szalonej popularności Transformice wśród Polaków, planach rozwoju LawBreakers, śmierci gry Wander oraz o nowych legendarnych pokemonach w Pokemon GO. Zapraszamy!

Otwarte beta testy Battleground Europe

wiadomość26 sierpnia 2005

GMX Media and Cornered Rat poinformowały o rozpoczęciu otwartych beta testów gry MMO rozgrywającej się w realiach Drugiej Wojny Światowej. Potrwają one do niedzieli – 28 sierpnia. Wszyscy chętnie mogą po utworzeniu konta mogą już teraz rozpocząć sprawdzanie gry.

WWII Online - wsparcie w postaci Matrix Games i TriSynergy

wiadomość10 listopada 2003

Już od ponad dwóch lat fani sieciowych rozgrywek i klimatów II wojny światowej toczą boje w World War II Online. Gra od momentu startu w czerwcu 2001 roku, doczekała się już kilku łatek i udoskonaleń. Teraz do ekip Playnet i Cornered Rat Software, twórców gry, dołączyły zespoły Matrix Games i TriSynergy. Kwartet ten po podpisaniu oficjalnej umowy developerskiej zajmie się kolejnymi poprawkami gry.

MMOcRPG – testujemy i gramy za darmo

wiadomość3 sierpnia 2002

Jak wiadomo aby grać w MMO trzeba w większości wypadków zapłacić (poza kosztem oryginalnej gry) miesięczny abonament. Tym bardziej warto skorzystać z okazji gdy możemy za darmo, opłacając tylko koszt połączenia internetowego spróbować wersje testowe i wersje beta gier z gatunku MMO. Przygotowałem dla was zestaw limitowanych wersji testowych i potencjalnych kandydatów do beta testów gier z gatunku MMOcRPG.

Kolejny darmowy trial World War II Online

wiadomość15 czerwca 2002

Firma Strategy First, podejmując się wydania wojennego massive multiplayer World War II Online: Blitzkieg, nie przypuszczała zapewne, że czeka ją droga przez mękę. Gra, ukończona prawie równo rok temu roku przez zespół Corned Rat Software była strasznie niedopracowana i „zabugowana”, aż do tego stopnia, iż praktycznie uniemożliwiało to grę.