Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiiOSAND
Okładka Monster Hunter Explore (iOS)
OkładkaMonster Hunter Explore (iOS)

Monster Hunter Explore

Monster Hunter Explore to gra akcji z widokiem trzecioosobowym, wzbogacona elementami RPG. Akcja toczy się w świecie fantasy, a zadaniem gracza jest polowanie na potężne potwory za pomocą rozbudowanego systemu walki.

Akcji | TPP | fantasy | zagraj za darmo | elementy RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Monster Hunter Explore Premiera

anulowana

AND iOS

producent: Capcom wydawca: Capcom Strona oficjalna

Gry podobne do Monster Hunter Explore

Infinity Blade III

Beast Quest

Godfire: Rise of Prometheus

Monster Hunter Explore to wydana na mobilny system AND i iOS gra akcji z elementami RPG. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i opracowała ją firma Capcom.

Fabuła

Akcja przenosi nas do znanej z konsolowych odsłon krainy fantasy, w której osady ludzkie nękane są przez różnorodne potwory. My wcielamy się w łowcę takich bestii i naszym zadaniem jest zarabianie na życie polowaniem na niebezpieczne okazy.

Mechanika

Na pierwszy rzut oka wydane na system AND i iOS Monster Hunter Explore przypomina konsolowe części serii. Akcję obserwujemy z kamery umieszczonej za plecami postaci, a zabawa sprowadza się do walki z potężnymi potworami. Przeciwnicy są na tyle silni i wytrzymali, że praktycznie każda bitwa sprawia wrażenie walki z bossem.

Autorzy mocno uprościli jednak mechanizmy rozgrywki, tak aby lepiej dopasować markę do bardziej casualowego charakteru rynku mobilnego. Wbrew temu, co sugeruje tytuł gry, nie znajdziemy tutaj zbyt dużo eksploracji. Zamiast zwiedzania wielkiego świata zabawa sprowadza sie do realizowania zleceń i każde z nich toczy się na małej, zamkniętej mapie. Czas pomiędzy nimi spędzamy głównie w różnych ekranach menu.

Uproszczono także system walki, zmniejszając ilość typów ataków i kombosów. Zwiększono za to znaczenie ekwipunku postaci, co zachęca do poszukiwania coraz lepszego uzbrojenia i pancerzy. Mimo to mechanizmy potyczek wciąż są głównie zręcznościowe i bardzo trudne, a gracz musi samodzielnie wyprowadzać ciosy oraz wykonywać uniki. Do tego starcia wymagają sporego sprytu. Frontalne ataki najczęściej kończą się tragicznie. Kluczem do sukcesu jest tutaj poznawanie i wykorzystywanie słabych stron wrogów.

Monster Hunter Explore pozwala na samotną rozgrywkę, ale zgodnie z tradycjami serii prawdziwa zabawa czeka w trybie kooperacyjnym, w którym maksymalnie cztery osoby łączą siły, polując na potwory zbyt potężne, aby mógł sobie z nimi poradzić pojedynczy myśliwy.

Ostatnia modyfikacja 22 kwietnia 2016

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Monster Hunter Explore: 12+

Monster Hunter Explore Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
iOS
AND