Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 22 kwietnia 2016, 12:40

autor: Adrian Werner

Nadchodzi Monster Hunter Explore, czyli nowa-stara odsłona cyklu firmy Capcom

Do dystrybucji w kanadyjskim App Store trafiła wczesna wersja gry Monster Hunter Explore, czyli nowej mobilnej odsłony popularnego cyklu firmy Capcom. Tytuł dystrybuowany jest w modelu free-to-play.

Firma Capcom kontynuuje ekspansję swoich marek na rynek mobilny. Najnowszym tego przejawem stało się Monster Hunter Explore, którego wczesna wersja właśnie trafiła na kanadyjski App Store w ramach tzw. soft-launchu.

Tytuł gry brzmi nowo, ale w rzeczywistości jest to anglojęzyczna wersja Monster Hunter Smart, które zadebiutowało w Japonii jesienią ubiegłego roku. Akcja przenosi nas do znanej z konsolowych odsłon krainy fantasy, w której osady ludzi nękane są przez różnorodne potwory. My wcielamy się w łowcę takich bestii i naszym zadaniem jest zarabiania na życie polowaniem na niebezpieczne okazy.

Na pierwszy rzut oka Monster Hunter Explore przypomina konsolowe części serii. Akcję obserwujemy z kamery umieszczonej za plecami postaci, a zabawa sprowadza się do walki z potężnymi potworami. Przeciwnicy są na tyle silni i wytrzymali, że praktycznie każda bitwa sprawia wrażenie walki z bossem. Autorzy mocno uprościli jednak mechanizmy rozgrywki, tak aby lepiej dopasować markę do bardziej casualowego charakteru rynku mobilnego. Wbrew temu, co sugeruje tytuł gry, nie znajdziemy tutaj zbyt dużo eksploracji. Zamiast zwiedzania wielkiego świata zabawa sprowadza sie do realizowania zleceń, a każde z nich toczy się na małej, zamkniętej mapie. Czas pomiędzy nimi spędzamy głównie w różnych ekranach menu.

Uproszczono także system walki, zmniejszając różnorodność ataków i kombosów. Zwiększono za to znaczenie ekwipunku postaci, co zachęca do poszukiwania coraz lepszego uzbrojenia i pancerzy. Mimo to mechanizmy potyczek wciąż są głównie zręcznościowe i wymagające, a gracz musi samodzielnie wyprowadzać ciosy oraz wykonywać uniki. Do tego starcia wymagają sporego sprytu. Frontalne ataki najczęściej kończą się tragicznie. Kluczem do sukcesu jest tutaj poznawanie i wykorzystywanie słabych stron wrogów.

Monster Hunter Explore pozwala na samotną rozgrywkę, ale zgodnie z tradycjami serii prawdziwa zabawa czeka w trybie kooperacyjnym, w którym maksymalnie cztery osób łączą siły polując na potwory zbyt potężne, aby mógł sobie z nimi poradzić pojedynczy myśliwy.

Gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. Na razie Capcom nie potwierdziło czy Monster Hunter Explore trafi także na Androida, ale Monster Hunter Smart dostępne jest na system firmy Google, więc spodziewamy się, że tak samo będzie w przypadku wersji anglojęzycznej.

Monster Hunter Explore w kanadyjskim App Store

Ostatnia aktualizacja: 2016-04-22

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Monster Hunter Explore

Monster Hunter Explore