Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 22 kwietnia 2016, 13:25

autor: Adrian Werner

Warhammer 40,000: Freeblade – potężne mechy trafiły wreszcie na Androida

W usłudze Google Play zadebiutowała gra Warhammer 40,000: Freeblade, czyli konwersja efektownej gry akcji pozwalającej na pokierowanie mechem. Tytuł, który w zeszłym roku trafił na iOS, dostępny jest w modelu free-to-play.

Wydana w zeszłym roku strzelanka Warhammer 40,000: Freeblade pozostaje jedną z najładniejszych produkcji mobilnych na rynku. Do tej pory cieszyć się nią mogli wyłącznie posiadacze urządzeń z systemem iOS, ale teraz do zabawy wreszcie dołączyć mogą również użytkownicy Androida, gdyż konwersja gry właśnie trafiła do dystrybucji w usłudze Google Play.

Zgodnie z tytułem, gra osadzona jest w realiach uniwersum Warhammera 40,000. Wcielamy się w młodego członka szlacheckiego rodu, którego bliscy zostają wymordowani przez popleczników Chaosu. Bohater postanawia się zemścić i zdobywa wsparcie zakonu kosmicznych marine Dark Angels. Od nich otrzymuje ciężko uzbrojonego mecha i w jego kokpicie wyrusza szukać sprawiedliwości.

Gra Warhammer 40,000: Freeblade jest przedstawicielem gatunku strzelanek określanego mianem „celowniczków”. Nie możemy więc swobodnie sterować mechem – zamiast tego zajmujemy się głównie kontrolowaniem jego uzbrojenia. Takie podejście umożliwiło autorom opracowanie grafiki, która wyciska z urządzeń mobilnych ostatnie soki.

Pomimo liniowego charakteru wyzwań, gracze raczej nie mogą narzekać na brak wrażeń. Akcja toczy się w bardzo szybkim tempie, a ekran często zamienia się w prawdziwe piekło. Poza bronią palną możemy korzystać także z gigantycznego chainsworda, czyli skrzyżowania miecza i piły łańcuchowej. Zabawka ta służy do walki w zwarciu i przydaje się zwłaszcza podczas pojedynków z innymi mechami. Produkcja oferuje obszerną kampanię fabularną, liczne opcjonalne zadania specjalne oraz tzw. patrole, w których możemy walczyć aż do porażki z niekończącymi się falami nieprzyjaciół.

Warhammer 40,000: Freeblade dostępne jest wyłącznie na systemy iOS i Android. Na obu platformach gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Warhammer 40,000: Freeblade w Google Play

Warhammer 40,000: Freeblade w App Store

Ostatnia aktualizacja: 2016-04-22

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Warhammer 40,000: Freeblade

Warhammer 40,000: Freeblade