Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka The Legend of Zelda: Spirit Tracks (NDS)
OkładkaThe Legend of Zelda: Spirit Tracks (NDS)

The Legend of Zelda: Spirit Tracks NDS

Kolejna odsłona serii Legend of Zelda wydana na przenośną konsolę Nintendo. Tym razem Link i jego przyjaciel Phantom otrzymują do dyspozycji lokomotywę parową, którą mogą podróżować po świecie.

RPG | TPP | fantasy | elementy RPG | elementy logiczne | The Legend of Zelda | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Legend of Zelda: Spirit Tracks Premiera NDS

7grudnia2009

pudełko PL

11grudnia2009

producent: Nintendo wydawca: Nintendo wydawca PL: Stadlbauer Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

The Legend of Zelda: Spirit Tracks to kolejna odsłona sagi opowiadającej o przygodach dzielnego Linka. Nowy tytuł z dobrze znanego cyklu oferuje wiele charakterystycznych elementów. W grze wcielamy się w postacie Linka oraz Phantoma, którzy wyruszają na niebezpieczną przygodę, pełną zaskakujących wydarzeń, skomplikowanych podziemi oraz potężnych przeciwników. Tytuł jest połączeniem zręcznościowej platformówki z licznymi łamigłówkami, wzbogacając tę mieszankę o elementy RPG i dynamiczną walkę.

W tej przygodzie bohaterowie otrzymują do dyspozycji lokomotywę parową, wyposażoną w dodatkowe działo i właśnie przy jej użyciu przemierzają świat. To rozwiązanie nawiązuje do gry The Legend of Zelda: Phantom Hourglass, w której Link przemieszczał się łodzią. W Spirit Tracks powraca też bardzo charakterystyczny aspekt każdej odsłony serii, czyli ciekawe podziemia, wypełnione zróżnicowanymi bestiami, wymagającymi bossami oraz przede wszystkim wciągającymi łamigłówkami i zagadkami. W ich rozwiązywaniu pomagają przeważnie rozmaite przedmioty zwiększające możliwości dwójki bohaterów. Poszczególne lokacje możemy zwiedzać wcielając się zarówno w Linka jak i Phantoma.

Twórcy ponownie zdecydowali się na zastosowanie ciekawej stylistyki w kwestii oprawy wizualnej produktu. Postacie oraz tła zostały więc stworzone przy użyciu technologii cel-shading, sprawiającej, że całość wygląda bardzo komiksowo i bajkowo. Mimo nieco infantylnej grafiki gra oferuje jednak wiele godzin zabawy oraz sporo sekretów do odkrycia.

Ważnym aspektem tytułu jest także proste i intuicyjne sterowanie, bazujące na rozwiązaniach znanych z Phantom Hourglass. Uzupełnieniem wspomnianych zalet jest czytelny interfejs, wykorzystujący możliwości konsoli na różne sposoby – przykładowo poruszając się lokomotywą po świecie na górnym ekranie wyświetla się mapa okolicy. Przemierzając liczne podziemia również otrzymujemy ciągły podgląd układu pomieszczeń. Wyjątkiem są walki z ogromnymi bossami – wtedy na obu ekranach oglądamy bezpośrednio akcję, ukazaną zza pleców bohatera.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 130 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.6 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Legend of Zelda: Spirit Tracks

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.