Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Yosumin! (PC)

Yosumin! PC

Prosta gra logiczna z bajkową grafiką i ścieżką dźwiękową. Oczyszczamy planszę z kolorowych klocków, zaznaczając czworokąty o takich samych rogach. W trybie przygodowym wykonujemy szereg coraz trudniejszych zadań próbując odzyskać porozrzucane po świecie odłamki witrażu.

Logiczne | casual

PC Windows
Okładka Yosumin! (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26maja2009

Yosumin! to gra logiczna, w której głównymi bohaterami są tytułowe stworki, Yosuminy. Występuje kilka ich rodzajów, różniących się zarówno kolorem jak i kształtem. W czasie rozgrywki wypełniają one kwadratową planszę, a naszym zadaniem jest odnajdywanie prostokątów, na których rogach występują Yosuminy tego samego typu. Po zaznaczeniu takiego prostokąta, całe pole obejmujące wskazaną figurę zostaje oczyszczone i pojawiają się na nim nowe Yosuminy. Eliminując cztery razy z rzędu czworokąt o wierzchołkach złożonych z tych samych rodzajów stworków, wszystkie pozostałe o tej samej barwie i kształcie znikają z obszaru gry. Dodatkowy bonus otrzymujemy, gdy znajdziemy kwadrat. Największy z nich, obejmujący całą planszę, oznacza tytułowy „Yosumin!” i gwarantuje znaczną premię.

W grze występują dwa modele zabawy. Pierwszy z nich to tryb przygodowy - pokonujemy w nim kolejne poziomy śledząc rozmowy Yosuminów, a także starając się odnaleźć części rozbitego witrażu. Pochodzi on z ukrytej głęboko w lesie świątyni, którą ktoś zniszczył. Zadaniem gracza jest odtworzenie stłuczonego szkła z porozrzucanych po krainie odłamków. Każdy z etapów ma określony cel. Może to być na przykład usunięcie konkretnej liczby pól w takim samym kolorze lub przechwycenie części poszukiwanego witrażu. W zamian za dobre wyniki otrzymujemy „poczęstunek”, który przydaje się w trudnych sytuacjach. Na dalszych poziomach pojawiają się bowiem różne specjalne klocki utrudniające (np. zajmujące kilka pól ogromne Yosuminy) lub ułatwiające oczyszczenie planszy (Yosuminy ze skrzydełkami, które możemy dowolnie przenosić). Drugi z trybów to niekończące się wyzwanie, w którym walczymy o uzyskanie jak największej liczby punktów.

Rozgrywce towarzyszy bajkowa oprawa audiowizualna, która przypadnie do gustu dzieciom, ale i wzbudza uśmiech wśród starszych graczy. W tle przygrywa sympatyczna muzyka, a odgłosy wydawane przez Yosuminy są stylizowane na dziecięce okrzyki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Yosumin!

Klasyfikacja PEGI Yosumin!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Yosumin!

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 512 MB RAM (1 GB RAM - Vista)
  • zintegrowana karta grafiki
  • 65 MB HDD
  • Windows XP/Vista
Wieści ze świata (Assassin's Creed: Revelations, Deus Ex: Bunt Ludzkości, Final Fantasy XIII-2) 20/09/11

wiadomość20 września 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o autorze muzyki do Assassin’s Creed: Revelations, likwidacji australijskiego zespołu studia Visceral Games, dodatkach do Final Fantasy XIII-2, a także cenach kart pamięci do PlayStation Vita. Zapraszamy do lektury.