Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 września 2009, 11:40

autor: Jiker

PSP na TGS 2009 - 53 miliony sprzedanych egzemplarzy, Disgaea 2 w Europie, demo MGS: Peace Walker

Targi Tokyo Game Show 2009 trwają w najlepsze. Jednym z pierwszych ważnych wydarzeń zaplanowanych na tegoroczną edycję imprezy było wystąpienie Kaza Hirai. W jego trakcie poruszył on kilka ciekawych tematów, m.in. kwestię przenośnej konsoli PSP. Ciekawostki przekazane przez prezesa koncernu Sony Computer Entertainment uzupełniamy kilkoma dodatkowymi informacjami.

Targi Tokyo Game Show 2009 trwają w najlepsze. Jednym z pierwszych ważnych wydarzeń zaplanowanych na tegoroczną edycję imprezy było wystąpienie Kaza Hirai. W jego trakcie poruszył on kilka ciekawych tematów, m.in. kwestię przenośnej konsoli PSP. Ciekawostki przekazane przez prezesa koncernu Sony Computer Entertainment uzupełniamy kilkoma dodatkowymi informacjami.

Zaczynamy od sprzedaży PSP. Na całym świecie konsolę Sony nabyło już 53 miliony osób, co jest oczywiście rezultatem wyjątkowo dobrym, zważywszy na częstą krytykę platformy. Przypominamy, że jej oficjalny debiut przypada na 2004 (Japonia) i 2005 rok (USA, Europa), więc japoński koncern może się pochwalić roczną sprzedażą na poziomie kilkunastu milionów egzemplarzy.

Co więcej, już 1 października do sklepów wejdzie nowy model konsoli – PSP Go – który zostanie pozbawiony napędu UMD (zastąpi go wbudowane 16GB pamięci flash, na której będziemy przechowywać gry i różne materiały multimedialne). Nowe PSP będzie posiadać rozsuwany ekran, złącze Bluetooth i kilka innych usprawnień. Wprowadzenie go do sklepów z pewnością wpłynie na znaczną poprawę sytuacji PSP. Szczególnie, że rejestracja konsoli na stronach Sony Computer Entertainment uprawniać będzie do pobrania darmowej wersji mobilnego Gran Turismo.

Warto również odnotować fakt ujawnienia przedsięwzięcia o nazwie R?M – sieciowej usługi społecznościowej skierowanej dla użytkowników PSP. Serwis umożliwi im blogowanie, granie w proste gry, przeglądanie zdjęć, prowadzenie rozmów oraz stworzenie własnego awatara (zapewne na wzór PlayStation Home znanego posiadaczom PlayStation 3). Aktualnie Sony prowadzi beta-testy usługi.

PSP na TGS 2009 - 53 miliony sprzedanych egzemplarzy, Disgaea 2 w Europie, demo MGS: Peace Walker - ilustracja #1

Disgaea 2: Dark Hero Days

Bardzo dobre wieści dla Europejczyków przekazała ponadto japońska firma deweloperska Nippon Ichi Software. Mianowicie, na początku przyszłego roku do tutejszych sklepów trafi angielska wersja gry Disgaea 2: Dark Hero Days. Kolejna przenośna odsłona popularnego cyklu należącego do gatunku turowych jRPG trafi na nasz rynek w rok po premierze w Japonii. Dla fanów świetnie ocenianej marki z pewnością nie stanowi to jednak większego problemu.

Z kolei Capcom przekazał kilka nowych faktów na temat gry z gatunku action-RPG o tytule Last Ranker. Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że główny bohater historii – początkujący żołnierz Zig – zdobędzie doświadczenie pojedynkując się z innymi członkami armii Bazalta oraz podejmując się misji polegających na toczeniu walk z monstrami, które opanowały niezamieszkane tereny świata gry. Celem gracza będzie oczywiście udzielenie pomocy Zigowi w osiągnięciu miana najlepszego żołnierza w uniwersum gry Last Ranker. Produkcja zostanie wydana w Japonii w przyszłym roku. Capcom zajmuje się już wstępnymi pracami lokalizacyjnymi, mającymi przygotować dzieło do debiutu na rynkach zachodnich.

PSP na TGS 2009 - 53 miliony sprzedanych egzemplarzy, Disgaea 2 w Europie, demo MGS: Peace Walker - ilustracja #2

Metal Gear Solid: Peace Walker

Osoby, które zawitają na targi Tokyo Game Show 2009 mogą pobrać wersję demonstracyjną gry Metal Gear Solid: Peace Walker (znajdziecie ją także na łamach serwisu IGN). Umożliwia ona przetestowanie trzech misji zorientowanych na rozgrywkę wieloosobową w trybie kooperacji. Gracze mogą wziąć udział w akcjach militarnych, a także sprawdzić jak wygląda i działa interfejs, przy pomocy którego uzupełnimy w opcji kooperacji braki amunicji, użyjemy apteczek itp. Demo nie wyjaśnia niestety zbyt wielu zawiłości fabularnych gry – czyni to na szczęście nowy zwiastun produkcji. Wiemy zatem, że Snake jest członkiem najemniczej organizacji Militaires Sans Frontieres, na czele której stoi Master Miller znany z pierwszej odsłony Metal Gear Solid. Początek gry opowiadać będzie o akcji na terenie Kostaryki, mającej polegać na uratowanie tajemniczej dziewczyny o imieniu Paz. Japońska premiera Peace Walkera odbędzie się w przyszłym roku.