Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2010, 13:20

autor: Jiker

Wieści ze świata (Tactics Ogre: Spider-Man: Shattered Dimensions, World of Warcraft) 23/07/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o terminie premiery Majin and the Forsaken Kingdom, nowych-starych klasykach firmy SEGA, wznowieniu Tactics Ogre na PSP, czwartym wymiarze Spider-Man: Shattered Dimensions, a także adaptacji filmowej World of Warcraft. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o terminie premiery Majin and the Forsaken Kingdom, nowych-starych klasykach firmy SEGA, wznowieniu Tactics Ogre na PSP, czwartym wymiarze Spider-Man: Shattered Dimensions, a także adaptacji filmowej World of Warcraft. Zapraszamy do lektury.

MicroVolts

12 sierpnia rozpoczną się zamknięte beta testy sieciowej strzelaniny TPP MicroVolts, autorstwa studia Rock Hippo Productions. W produkcji, która ma funkcjonować i przynosić zyski za sprawą mikrotransakcji (przez co przywodzi na myśl Battlefield Heroes od EA DICE), wcielimy się w ożywione figurki podejmujące walkę w ogrodach i domach swoich właścicieli. Więcej informacji na temat produkcji dostarczy Wam jej oficjalna strona internetowa.

Majin and the Forsaken Kingdom

Firma Namco Bandai poinformowała, że gra o tytule Majin and the Forsaken Kingdom – nowa produkcja studia Game Republic (Folklore, Clash of the Titans) – zostanie wydana na przełomie listopada i grudnia bieżącego roku. Przygody niezwykłej pary bohaterów, ludzkiego łotrzyka oraz magicznego giganta Majina, będą mogli przetestować posiadacze Xboksa 360 i PlayStation 3.

Wieści ze świata (Tactics Ogre: Spider-Man: Shattered Dimensions, World of Warcraft) 23/07/10 - ilustracja #1

SEGA

Do oferty serwisu GamersGate trafił kolejny pakiet klasyków firmy SEGA z konsoli Mega Drive (w Stanach Zjednoczonych sprzedawanej pod nazwą Genesis). W ramach SEGA Genesis/Mega Drive Classics Series 2 znalazły się takie pozycje, jak Alex Kidd in the Enchanted Castle, Dr Robotnick's Mean Bean Machine, Kid Chameleon, Super Thunder Blade, Eternal Champions i wiele innych. Ceny pojedynczych tytułów utrzymano na poziomie 2,49 euro, czyli około 10 złotych, a pełna kompilacja kosztuje w aktualnej promocji 14,95 euro (60 złotych). O poprzednim zestawie przeczytacie w naszej czerwcowej wiadomości.

Medal of Honor

EA poinformowało o zmianie nazwy studia deweloperskiego EA Los Angeles. Od dzisiaj producent, kończący właśnie prace nad trybem single player do nowej odsłony serii Medal of Honor (PC, X360, PS3 – premiera w październiku tego roku), będzie znany jako Danger Close Games.

Tactics Ogre: Let Us Cling Together

Już wkrótce do sprzedaży w Europie trafi wznowienie pierwszej, historycznej odsłony cyklu Tactics Ogre, należącego do gatunku taktycznych jRPG (zapoczątkowanego w 1995 roku na konsoli SNES). Produkcja zostanie wydana pod tytułem Tactics Ogre: Let Us Cling Together i będzie dostępna wyłącznie w wersji na przenośne PSP. Nie będzie to zwykła konwersja – twórcy z firmy Square Enix poprawią bowiem oprawę graficzną (możecie ją podziwiać na pierwszych zrzutach ekranowych), a także uzupełnią grę o kilka dodatkowych elementów, które zostaną ujawnione w kolejnych dniach.

Wieści ze świata (Tactics Ogre: Spider-Man: Shattered Dimensions, World of Warcraft) 23/07/10 - ilustracja #2

Spider-Man: Shattered Dimensions

Kolejnym uniwersum, które zostanie ujęte w grze akcji Spider-Man: Shattered Dimensions będzie świat znany z serii Ultimate Spider-Man, poinformował wydawca, firma Activision. Poznaliśmy tym samym ostatni wymiar gry, która trafi do sprzedaży jesienią bieżącego roku w wersjach na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz Wii (pozostałe trzy to Amazing Spider-Man, Noir oraz Spider-Man 2099). Każdy z nich będzie się wyróżniać nieco inną mechaniką rozgrywki oraz stylem oprawy graficznej.

World of Warcraft

Chris Metzen z firmy Blizzard Entertainment pojawił się na imprezie Comic-Con, gdzie zabrał głos w sprawie adaptacji filmowej gry World of Warcraft. Okazuje się, że produkcja filmu nie została wstrzymana, choć sam proces z różnych powodów dosyć znacząco zwolnił. Mimo to Sam Raimi, reżyser obrazu, jest ciągle podekscytowany wizją przeniesienia popularnej gry na ekrany kin. Jego ekscytacja udziela się podobno całemu zespołowi, w związku z czym po zwalczeniu problemów prace nad adaptacją powinny ruszyć z kopyta.

Xbox 360

Polski oddział koncernu Microsoft poinformował, że 14 września w sklepach pojawi się limitowany zestaw, składający się ze srebrnego Xboksa 360, dwóch bezprzewodowych kontrolerów, egzemplarza gry Halo: Reach oraz filmowej kompilacji Halo Legends. Konsolę w tej wersji będzie można wkrótce zarezerwować w ramach zamówienia przedpremierowego w wybranych sieciach handlowych. Oferta będzie ważna do wyczerpania zapasów. Z końcem sierpnia, do sklepów w Polsce trafią również akcesoria inspirowane tematyką Halo: Reach:bezprzewodowy kontroler w kolorze srebrnym oraz bezprzewodowy zestaw słuchawkowy.

Wieści ze świata (Tactics Ogre: Spider-Man: Shattered Dimensions, World of Warcraft) 23/07/10 - ilustracja #3

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Tom Clancy’s H.A.W.X. 2

Dawn of Fantasy

Spearfishing

Kingdoms of Amalur: Reckoning

Transformers: War For Cybertron

Majin and the Forsaken Kingdom PS3

Majin and the Forsaken Kingdom X360

Dragon Age II

Castlevania: Harmony of Despair

TrackMania Wii

NBA 2K11

Fable III

LEGO Harry Potter: Years 1-4

Dragon Ball: Raging Blast 2 PS3

Dragon Ball: Raging Blast 2 X360

Retro City Rampage

Cats & Dogs: The Revenge of Kitty Galore

LEGO Universe

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

StarCraft II: Wings of Liberty – Duchy Przeszłości

Batman: The Brave and the Bold

Marvel vs Capcom 3: Fate of Two Worlds #1

Marvel vs Capcom 3: Fate of Two Worlds #2

Marvel vs Capcom 3: Fate of Two Worlds #3

Red Faction: Armageddon

StarCraft II: Wings of Liberty - Nowa Era

StarCraft II: Wings of Liberty – Niepewna Przyszłość

Gramy w Alien Swarm Gramy!

Gramy w Joe Danger Gramy!

Darkspore

Kinectimals

WRC (2010) - gameplay

Assassin's Creed: Brotherhood - Multiplayer

gry