Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiWii
Okładka TrackMania Wii (Wii)
OkładkaTrackMania Wii (Wii)

TrackMania Wii Wii

TrackMania Wii to przygotowana przez studio Firebrand Games gra wyścigowa, w której gracze nie tylko uczestniczą w szaleńczych zmaganiach samochodowych, ale także projektują trasy zawodów.

Wyścigi | samochodowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

TrackMania Wii Premiera Wii

24września2010

pudełko PL

1października2010

producent: Firebrand Games wydawca: Focus Entertainment / Focus Home Interactive wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do TrackMania Wii

Mario Kart

FlatOut

Truck Racer (2009)

TrackMania Wii to specjalne wydanie popularnych wyścigów na konsolę Nintendo. Pierwsza gra z serii powstała w 2003 roku na pecetach, choć później trafiła na kilka innych platform (w tym także na przenośną konsolę DS). Za jej opracowanie odpowiadają deweloperzy Nadeo i Firebrand Games.

W odróżnieniu od wielu realistycznych gier wyścigowych, TrackMania stawia na zręcznościowy model jazdy i szalone trasy wypełnione skoczniami, pętlami i ostrymi zakrętami. Do tego należy dodać fikcyjne superszybkie samochody. W wersji tytułu na konsolę Wii pojawia się kilka trybów zabawy i w sumie ponad 200 tras, przenoszących graczy do sześciu zróżnicowanych stylistycznie lokacji.

Jednym z głównych elementów serii TrackMania, oprócz wspomnianego dynamicznego modelu jazdy, jest wbudowany edytor, który pozwala graczom tworzyć własne, najbardziej wymyślne trasy w wyjątkowo prosty sposób (składamy je z gotowych elementów i bloków). Własną twórczością można dzielić się ze znajomymi (za pośrednictwem Internetu) i tym samym wzbogacać ich kolekcję torów o autorskie pomysły.

TrackMania to nie tylko zabawa solowa, ale też rozwinięty multiplayer. Można grać w czteroosobowych trybach Hotseat (na zmianę), na podzielonym ekranie oraz przez Internet. Oprawa audiowizualna nawiązuje do wydanej w 2006 roku gry TrackMania United. Ze względu na ograniczenia technologiczne konsoli Wii, twórcy musieli jednak zrezygnować z pewnych elementów (w tym chociażby z tras rozgrywanych w obszarze Bay).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran  

Oczekiwania czytelników: 8.5 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

TrackMania Wii cena w dniu premiery: 159,90 PLN

Klasyfikacja PEGI TrackMania Wii

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.