Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneGBAPCANDiOS
Okładka Defender of the Crown (GBA)

Defender of the Crown

Defender of the Crown: Emulated Amiga Edition

Defender of the Crown to znakomita gra strategiczna z luźno wplecionymi elementami zręcznościowymi, stworzona w 1986 roku przez niezawodną wówczas firmę Cinemaware.

Strategiczne | turowe | średniowiecze | elementy zręcznościowe | reedycje/remastery/remaki

Okładka Defender of the Crown (GBA)

producent: Cinemaware

wydawca: Metro3D

Strona oficjalna

data premiery gry:

20maj1986

PC

7paź2002

GBA

6gru2011

iOS

26kwi2014

AND

Po śmierci Króla Ryszarda I Lwie Serce, w Anglii wybuchła wojna domowa. Dwie nienawidzące się frakcje, Normanowie oraz Saksonowie stanęły do bitwy o koronę. Od jej wyniku zależeć będzie los kraju w najbliższych dziesięcioleciach. Czy uda Ci się dokonać niemożliwego i zmieść z powierzchni ziemi rywalizujących pretendentów do tronu?

Defender of the Crown to znakomita gra strategiczna z luźno wplecionymi elementami zręcznościowymi, stworzona w 1986 roku przez niezawodną wówczas firmę Cinemaware. Gracz wcieli się w rolę jednego z czterech saksońskich książąt i za pomocą miecza wytnie drogę do tronu nie oszczędzając przy tym swoich konkurentów.

Gra przedstawia konflikt na wielu różnych płaszczyznach. Część strategiczna sprowadza się do kupowania nowych jednostek, gromadzenia wojsk w armię i podbijania okolicznych terenów, wraz z zamkami największych wrogów. To jednak nie wszystko, co ma do zaoferowania produkt Cinemaware. Od czasu do czasu możemy bowiem wziąć udział w organizowanych przez któregoś z książąt turniejów i w drodze sportowej rywalizacji, zagarnąć interesujący nas teren. Istnieje też możliwość prowadzenia akcji dywersyjnych, w których trzykrotnie może nam przyjść z pomocą pan leśnych ostępów z Sherwood, doskonale znany Robin Hood. Te dwa ostatnie aspekty mają charakter czysto zręcznościowy, ale doskonale uzupełniają strategiczną część gry.

Defender of the Crown to z pewnością produkt udany. Autorzy podeszli do tematu z dużą dozą wyobraźni, dzięki czemu akcja nie ogranicza się tylko do nudnego przesuwania wojsk z jednego terenu na drugi. Choć oprawa audiowizualna (CGA/EGA i PC Speaker) nie wytrzymuje porównania z doskonałą wersją na komputery Amiga, trzyma solidny poziom i z pewnością może się podobać, nawet po tylu latach od premiery gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 3,9 / 10 na podstawie 441 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Defender of the Crown

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Cinemaware Classics - hity sprzed lat powrócą w nowej oprawie
Cinemaware Classics - hity sprzed lat powrócą w nowej oprawie

wiadomość14 maja 2006

Firma Cinemaware, która największe sukcesy w branży gier komputerowych święciła pod koniec lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia, przymierza się do wskrzeszenia swoich starych hitów. Nowa seria programów rozrywkowych, która będzie nosić nazwę Cinemaware Classics, zadebiutuje na rynku już na początku przyszłego roku.

PC
GBA
iOS
AND