Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGGCN
Okładka Fire Emblem: Path of Radiance (GCN)

Fire Emblem: Path of Radiance GCN

Hybryda japońskiego RPG z turową strategią. Gra opowiada historię Telliusu – kontynentu podzielonego wojną i atakowanego przez najeźdźców z królestwa Daein.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo GameCube
Okładka Fire Emblem: Path of Radiance (GCN)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GCN:

17października2005

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Seria znana wcześniej z konsol Nintendo i Super Nintendo oraz Game Boy Advance w nowej szacie na konsoli Gamecube. Hybryda japońskiego RPG z turową strategią.

Gra opowiada historię Telliusu – kontynentu podzielonego wojną i atakowanego przez najeźdźców z królestwa Daein. Dowodząc grupą najemników musisz ogniem i mieczem, a konkretnie przy pomocy pikinierów, rycerzy, latających jednostek i wielu innych stworzeń zwalczyć zagrożenie. W grze wcielasz się w Ike’a, chłopaka, który pragnie stać się jednym z żołnierzy oddziału dowodzonego przez jego ojca. W zadaniu będzie pomagać mu siostra Mist, Tiamat, który należy już do jednostki i Senerio – przyjaciel pomocny w walce.

W przeciwieństwie do wcześniejszych części, Fire Emblem rozgrywa się w środowisku 3D, zachowując przy tym ducha dwuwymiarowych poprzedników. Dodano możliwość uczenia jednostek nowych umiejętności, a słabsze postacie mogą łatwiej unikać konfrontacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,3 / 10 na podstawie 42 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.5 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Fire Emblem: Path of Radiance

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Fire Emblem: Path of Radiance

Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Fire Emblem: Path of Radiance - recenzja gry
Fire Emblem: Path of Radiance - recenzja gry

Recenzja 3 stycznia 2006, 11:42

Postacie niczym w rasowym erpegu zdobywają punkty doświadczenia, a około 21 poziomu awansują do innej klasy – wtedy naturalnie ich umiejętności ulegają znacznej poprawie. Mamy typowo ofensywnych bohaterów, jak i postacie specjalizujące się w magii leczniczej – czyli norma w tego typu grach. Nowością dla serii jest rasa Laguz – pół-ludzie wywodzący się z krainy, do której nasza drużyna z czasem trafi. Unikalna zdolność zmiany Laguzów w groźne bestie pozwala im pokonywać olbrzymie dystanse i niezwykle groźnie atakować – szybko docenicie ich możliwości.