Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGGCN
Okładka Baten Kaitos: Eternal Wings and the Lost Ocean (GCN)

Baten Kaitos: Eternal Wings and the Lost Ocean GCN

Japońskie RPG autorstwa specjalizującego się w tym gatunku studia Monolith Software. Jądrem całej rozgrywki są specjalne karty. Używamy zarówno podczas walki, gdzie pełnią ataków specjalnych.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo GameCube
Okładka Baten Kaitos: Eternal Wings and the Lost Ocean (GCN)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GCN:

16listopada2004

Głównym bohaterem Baten Kaitos jest Kalas, który by pomścić śmierć swoich rodziców, jak to w RPG’ach bywa, rusza w podróż swojego życia. Po drodze spotyka słodką Xelhę, a z czasem drużyna powiększa się o nowych członków (takiego obrotu sprawy pewnie się nie spodziewaliście). Co charakterystyczne dla świata gry - wszyscy jego mieszkańcy wyposażeni są naturalnie w skrzydła. Ziemia też nie wygląda jak ziemia, a są to raczej unoszące się w powietrzu kontynenty. Klimat Baten Kaitos przypomina Final Fantasy 9 skrzyżowane z Chrono Cross. Spodziewajcie się więc mieszaniny magii i techniki. Niektórych ucieszy zapewne, że autorzy zrezygnowali z losowo generowanych walk, jak to ma miejsce chociażby w Final Fantasy.

Jądrem całej rozgrywki są specjalne karty. Karty są nośnikami mocy zwanej „Magnus”. Magnus to prawdziwa natura wszystkich rzeczy i istot zamieszkujących świat, możemy więc w energię przemienić właściwie każdy przedmiot i niejako przelać go w tej formie na kartę. Rodzajów tej energii jest kilka, ale nas w tej chwili najbardziej interesuje Magnus bitewne. Są to karty, których używamy podczas walki i pełnią one funkcję opcji, które spotykamy w jRPG’ach na codzień. Oprócz tego mamy też talię kart, których będziemy używać jak magii. Mają one cyfry jak i swoje znaczniki oznaczające żywioł do którego należą i odpowiednia pokerowa kombinacja zwiększy moc ataku o pewien procent.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Gry podobne do Baten Kaitos: Eternal Wings and the Lost Ocean

Klasyfikacja PEGI Baten Kaitos: Eternal Wings and the Lost Ocean

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Baten Kaitos: Eternal Wings and the Lost Ocean

Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

Wykorzystuje: karta pamięci

Baten Kaitos po raz drugi

wiadomość17 września 2005

Wszystkich posiadaczy konsoli GameCube oraz miłośników gier z gatunku RPG zapewne ucieszy wiadomość o tym, że powstaje druga cześć Baten Kaitos. Termin debiutu rynkowego „dwójki” jest zaplanowany na grudzień tego roku, a na trwających właśnie targach Tokyo Game Show odbędzie się jej pierwszy pokaz.

Baten Kaitos: Eternal Wings w „złocie”
Baten Kaitos: Eternal Wings w „złocie”

wiadomość30 października 2004

Konsorcjum wydawnicze Namco, zajmujące się światową dystrybucją Baten Kaitos: Eternal Wings, ekskluzywnej gry RPG na konsole Nintendo GameCube, poinformowało, że gotowy program powędrował do tłoczni. Następnym etapem jest już tylko rynkowy debiut – za Wielką Wodą nastąpi on w drugiej połowie listopada. Europejczycy poczekają na tę produkcję aż do marca przyszłego roku.