Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Empathy: Path of Whispers (PC)
OkładkaEmpathy: Path of Whispers (PC)

Empathy: Path of Whispers PC

Utrzymana w nieco surrealistycznej stylistyce pierwszoosobowa przygodówka akcji debiutującego studia Pixel Night, kładąca szczególny nacisk na eksplorację oraz fabułę.

Przygodowe | FPP | indie | surrealizm | przygodowe gry akcji

Empathy: Path of Whispers Premiera PC

16maja2016

Steam

16maja2016

producent: Pixel Night wydawca: Iceberg Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Empathy to utrzymana w lekko surrealistycznej stylistyce przygodowa gra akcji, w której główny nacisk położono na eksplorację oraz intrygującą fabułę. Tytuł jest debiutem niezależnego szwedzkiego studia Pixel Night, założonego przez grupę deweloperów ze sporym doświadczeniem w branży.

Akcja gry osadzona jest w upadającym świecie, gdzie miasta skurczyły się do niewielkich skupisk ludzkich, pola leżą odłogiem, a życie wydaje się niemal zupełnie nie istnieć. Świat ten przemierzamy z perspektywy dziecka, które prowadzone przez tajemniczego ducha wyrusza w podróż z zamiarem przywrócenia dawnego porządku. Na swej drodze spotykamy pochodzące z przeszłości wspomnienia oraz uczucia innych ludzi, których poznanie i odpowiednie wykorzystanie pozwoli rozwiązać czekające na nas zagadki i odpowiedzieć na pytanie o przyczyny katastrofy.

Rozgrywka ukazana jest z perspektywy pierwszoosobowej (choć pierwotnie gra projektowana była jako klasyczna przygodówka point-and-click) i cechuje się nietypową mechaniką narracyjną. Podczas rozgrywki możemy wcielić się w dowolną osobę, której wspomnienia uda nam się odnaleźć i dzięki nim poznać szereg niewidocznych gołym okiem szczegółów otaczającego nas świata. Dzięki temu np. dostaniemy się w wiele niedostępnych z pozoru miejsc, a łącząc zdobytą w ten sposób wiedzę ze znalezionymi w toku rozgrywki przedmiotami, rozwiążemy kolejne zagadki, istotne z punktu widzenia fabuły.

Jednym z atutów Empathy jest sugestywna oprawa graficzna, stworzona z iście artystycznym zacięciem za pomocą silnika Unreal Engine 4. Przemierzany przez nas świat cechuje się oryginalnym, nieco surrealistycznym klimatem, który potrafi zaintrygować na równi z warstwą fabularną gry.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Empathy: Path of Whispers: Odpowiednia dla każdego wieku.

Empathy: Path of Whispers Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Quad Q8300 2.5 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 550 Ti lub lepsza
  • 9 GB HDD
  • Windows 7/8/10 64-bit