Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Bloom: Memories (PC)
OkładkaBloom: Memories (PC)

Bloom: Memories PC

Oryginalne RPG akcji z silnie zarysowaną warstwą narracyjną, za którego powstanie odpowiada niezależne Studio Fawn. Akcja Bloom: Memories osadzona została w fantastycznym świecie, wykreowanym przez Dani Landers - scenarzystkę i autorkę szaty graficznej gry.

RPG | fantasy | elementy przygodowe | crowdfunding | indie | eksperymentalne/artystyczne | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bloom: Memories Premiera PC

październik2021

Steam

październik2021

producent: Studio Fawn wydawca: Studio Fawn Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Bloom: Memories

Shape of the World

Empathy: Path of Whispers

Lantern

Bloom: Memories to przeznaczone na PC oryginalne RPG akcji z silnie zarysowaną warstwą narracyjną, za którego powstanie odpowiada niezależne Studio Fawn. Gra osadzona jest w fantastycznym świecie, wykreowanym przez Dani Landers – scenarzystkę i autorkę szaty graficznej produkcji. Bloom: Memories powstało w znacznej mierze dzięki funduszom zebranym na Kickstarterze, a jego ambicją było odcięcie się od typowych schematów gier wideo, w których celem gracza jest dominacja, a drogą do jego osiągnięcia – przemoc. Wśród swoich inspiracji autorzy wymieniają takie tytuły, jak Loom, The Legend of Zelda, Thief: The Dark Project czy popularna seria gier i filmów anime Harvest Moon.

Fabuła

Fabuła opowieści przenosi nas do oryginalnego świata fantasy, gdzie z niewyjaśnionych przyczyn do życia budzą się relikty przeszłości, przemierzające świat jako bezduszne i niczego nieświadome abominacje o mechanicznych ciałach. Ich potęga szybko zmusiła ludzi do podjęcia beznadziejnej walki, a w końcu zepchnęła do życia w ukryciu. Po latach ucisku jednej z kobiet udało się uciec i znaleźć schronienie w położonym na obrzeżach krainy lesie. Jej głównym celem było zapewnienie swemu dziecku wolności z dala od świata opanowanego przez maszyny. Z czasem stało się ono ostatnią nadzieją ludzi na pokonanie bezlitosnych mechanizmów. I właśnie to w jego rolę przyjdzie nam wcielić się podczas gry.

Mechanika

Twórcy pozostawili graczom ogromną swobodę co do wyboru własnej drogi. Mimo że Bloom: Memories reprezentuje popularny gatunek RPG akcji, siła i przemoc wcale nie są jedyną metodą do osiągnięcia celu. Przeciwnie: całą grę można przejść, nie czyniąc napotkanym postaciom – przyjaznym bądź nie – żadnej krzywdy. Równie skuteczne okazują się bowiem rozmowa i perswazja oraz wykorzystanie odpowiedniej strategii. W zależności od wybranej drogi, otaczający nas świat może reagować na nasze poczynania w dwojaki sposób. Graczom preferującym ścieżkę przemocy odwzajemni się tym samym, zaś tym, którzy wybiorą metodę pokojową, pokaże również swoją spokojniejszą naturę.

Kontrolowana przez nas postać rozpoczyna jako słaba i niedoświadczona istota, aby w miarę postępów w grze rozwijać swe zdolności zgodnie z wolą gracza. Jako że nie zawsze udaje nam się uniknąć konfrontacji, nasz protagonista posiada zarówno zdolność główną, zorientowaną na walkę lub obronę, jak i zdolności poboczne. Te zdobywamy głównie za sprawą znajdowanych przedmiotów i nasion, rozsianych po całym świecie. Dzięki wykształconym w ten sposób umiejętnościom można np. kryć się, odwracać uwagę strażników lub siać szybko rosnące rośliny powstrzymujące przeciwników. Niezależnie od tego, czy jesteśmy typem wojownika, negocjatora, podróżnika czy kolekcjonera – świat Bloom: Memories dopasowuje się do naszego stylu gry.

Kwestie techniczne

Akcja wydanej na PC gry ukazana jest w charakterystycznej dla klasycznych hack’n’slashy perspektywie izometrycznej. Ważnym elementem gry jest jednak artystyczna szata graficzna autorstwa Dani Landers. Uzupełnia ją osadzona w klimacie rozgrywki muzyka, przygotowana przez wielokrotnie nagradzanego Jose Morę-Jimeneza. Całość składa się na oryginalną, klimatyczną oprawę, wyróżniającą Bloom: Memories spośród wielu współczesnych produkcji.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.6 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Bloom: Memories: 12+

Bloom: Memories Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 1.5 GB HDD
  • Windows 7