Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Crazy Machines 3 (PC)
OkładkaCrazy Machines 3 (PC)

Crazy Machines 3 PC

Trzecia pełnoprawna odsłona popularnej serii gier logicznych, wzorowanych na kultowym cyklu The Incredible Machine i rozwijanych od 2004 roku przez niemieckie studio FAKT Software.

Logiczne | maszyny i urządzenia

Crazy Machines 3 Premiera PC

18października2016

Steam

18października2016

producent: FAKT Software GmbH wydawca: Daedalic Entertainment Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Crazy Machines 3 to wydana na platformę PC gra logiczna, będąca kolejną odsłoną popularnej serii rozwijanej od 2004 roku. Produkcja wyszła z rąk pracowników studia FAKT Software, które jest odpowiedzialne za cykl od samego początku.

Mechanika

Tak jak we wszystkich poprzednich odsłonach tej marki, zabawa w Crazy Machines 3 obraca się wokół konstruowania tzw. Maszyn Rube'a Goldberga, czyli skomplikowanych serii mechanizmów działających na zasadzie domina, w których każda kolejna akcja aktywuje następną, ostatecznie doprowadzając do pożądanego rezultatu końcowego. Gra oferuje pokaźny zestaw poziomów wymagających osiągnięcia konkretnej rzeczy, np. dostarczenia danego przedmiotu do wskazanego miejsca, czy zniszczenia określonej struktury. Jak to osiągniemy, zależy już tylko od nas.

Rozgrywką w wydanym na platformę PC Crazy Machines 3 rządzi realistyczny silnik fizyczny, pozwalający nam przewidywać reakcje i efekty, jakie wywoływać będą kolejne elementy naszej reakcji łańcuchowej. Silnik ten bierze pod uwagę takie czynniki jak kształt, ciężar i gęstość obiektów, jak również wpływ na nie wiatru, sił magnetycznych, elektryczności, pary czy fali uderzeniowych wywołanych przez eksplozje. Wszystko to ukazuje trójwymiarowa grafika, ale mechanizmy rozgrywki są dwuwymiarowe.

Do tworzenia reakcji łańcuchowych gracz wykorzystuje bogaty zestaw różnorodnych obiektów oraz maszyn, z których każde posiada własne unikalne cechy oraz właściwości. Całość opracowano tak, aby żadna zagadka nie miała tylko jednego prawidłowego rozwiązania. Zamiast tego wszystkie łamigłówki da się pokonać na wiele różnych sposobów.

Dodatkową zaletą jest edytor pozwalający na tworzenie własnych części oraz poziomów. Został on zintegrowany z usługą Steam Workshop, dzięki czemu możemy w łatwy sposób dzielić się swoimi projektami z resztą społeczności, jak również otrzymujemy w ten sposób dostęp do bogatej biblioteki cudzych wyzwań i wynalazków.

Ostatnia modyfikacja 9 września 2016

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 116 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Crazy Machines 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Crazy Machines 3 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Dual Core 2.2 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770/Radeon HD 7850 lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows 7(SP2)/8/10 64-bit
 • Zalecane:
 • Quad Core 2.8 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970/Radeon HD 6870/Radeon HD 8900 lub lepsza
 • 6 GB HDD
 • Windows 7(SP2)/8/10 64-bit