Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4
Okładka EVE: Gunjack (PS4)

EVE: Gunjack

Spin-off popularnego kosmicznego MMORPG EVE Online, stworzony przez to samo studio: CCP Games. EVE: Gunjack jest produkcją zaprojektowaną z myślą o urządzeniach do rzeczywistości wirtualnej.

Akcji | science fiction | symulator kosmiczny | Oculus Rift | strzelanki | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna

Okładka EVE: Gunjack (PS4)

data premiery gry:

5kwi2016

PC

13paź2016

PS4

EVE: Gunjack na PS4 i PC jest dziełem studia CCP Games. Produkcja stanowi spin–off popularnego MMORPG EVE Online i rozgrywa się w tym samym uniwersum, a gracz uczestniczy w niej w szybkich, kosmicznych bitwach, sterując ogniem wieżyczki strzelniczej. Tytuł wykorzystuje rozwiązania znane z EVE: Valkyrie, jednak odrzuca skomplikowane elementy mechaniki, stawiając na dynamiczną rozwałkę.

Mechanika

W EVE: Gunjack gracz wciela się w rolę operatora wieżyczki strzelniczej, którego zadaniem jest obrona platformy wiertniczej przed zakusami wrogów. Produkcja jest klasycznym „celownikiem na szynach” – w trakcie rozgrywki nie ma możliwości swobodnego poruszania się, a rozglądanie po otoczeniu odbywa się przy pomocy ruchów głowy. Ma to bezpośrednie odzwierciedlenie w świecie gry, gdyż kontroler wieżyczki obsługiwanej przez bohatera funkcjonuje na zasadzie zbliżonej do gogli wirtualnej rzeczywistości.

Rola gracza w sprowadza się zatem do ostrzeliwania zastępów przeciwników oraz zbierania rozmaitych power–upów, zwiększających wytrzymałość osłon, a także dających dostęp do nowych rodzajów uzbrojenia. Standardowe karabiny można bowiem zastąpić w trakcie rozgrywki bronią laserową czy choćby wyrzutniami rakiet, tym samym zapewniając sobie znacznie większą siłę rażenia. Eliminacja oponentów z kolei nagradzana jest punktami, a łączenie zabójstw w efektowne kombinacje owocuje zwiększeniem aktualnego mnożnika.

Tryby gry

Filarem tego tytułu jest kampania dla pojedynczego gracza podzielona na misje odblokowywane w miarę postępów w grze. Namiastką trybu multiplayer jest możliwość opublikowania w sieci zdobytego przez siebie wyniku, a także porównania swoich rezultatów z osiągnięciami innych.

Kwestie techniczne

EVE: Gunjack zadebiutowało początkowo na urządzeniach mobilnych, wykorzystując Samsung Gear VR. Z czasem jednak produkcja trafiła również na komputery osobiste oraz PlayStation 4. Nie odbiło się to jednak w negatywny sposób na jakości grafiki. Tytuł działa w oparciu o technologię Unreal Engine 4, prezentując podobny poziom oprawy co EVE: Valkyrie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Strefa PlayStation VR

Sprzęt i Gry na PSVR

Zobacz Więcej

Klasyfikacja PEGI EVE: Gunjack

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe EVE: Gunjack

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-4590 3.3 GHz/AMD FX-8350 4.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970/Radeon R9 290 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7(SP1)
Minimalne: Intel Core i5-4590 3.3 GHz/AMD FX-8350 4.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970/Radeon R9 290 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7(SP1)

CCP Games rezygnuje z tworzenia gier dedykowanych VR
CCP Games rezygnuje z tworzenia gier dedykowanych VR

wiadomość13 kwietnia 2018

Studio CCP Games potwierdziło swój brak zainteresowania tworzeniem kolejnych produkcji wspierających technologię wirtualnej rzeczywistości. Przyczyną jest wciąż niewystarczająco rozwinięty rynek.

PC
PS4