Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2015, 13:29

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Dragon Quest XI i X trafią na konsolę Nintendo NX

Dragon Quest XI zostało oficjalnie zapowiedziane. Co ciekawe, oprócz wersji na Nintendo 3DS i PlayStation 4, pojawi się edycja na Nintendo NX. Nabywcy nowej konsoli japońskiego producenta będą też mogli zagrać w poprzednią część serii - Dragon Quest X.

Dragon Quest XI to pierwszy tytuł zapowiedziany na konsolę Nintendo XI - Dragon Quest XI i X trafią na konsolę Nintendo NX - wiadomość - 2015-07-28
Dragon Quest XI to pierwszy tytuł zapowiedziany na konsolę Nintendo XI

Firma Square Enix zapowiedziała dziś grę Dragon Quest XI, kontynuację serii jRPG-ów znanej głównie z konsol firmy Nintendo. Gra zmierza na PlayStation 4, Nintendo 3DS oraz, co godne podkreślenia, nieujawnioną jeszcze konsolę Nintendo NX. Według nieoficjalnych doniesień urządzenie ma zadebiutować na rynku w połowie 2016 roku. Pierwsze szczegóły na temat samej gry są dość skromne, ale wygląda na to, że będzie ona klasycznym roleplayem, bez elementów MMO. Wydanie na PS4 ma działać na silniku Unreal Engine 4, dzięki czemu możliwe będzie zaimplementowanie półotwartego świata, na wzór Dragon Quest VIII. Gameplay z tej właśnie wersji został zaprezentowany podczas konferencji wydawcy i szybko trafił do sieci (choć w bardzo słabej jakości). Możecie go obejrzeć w tym miejscu:

Z kolei edycja gry na 3DS-ie tradycyjnie umożliwi wyświetlenie obrazu na dwóch ekranach: trójwymiarowego z widokiem izometrycznym na górze i prostymi sprite’ami 2D na dole. Spodziewamy się, że wydanie na NX będzie bliższe wersji na PS4. Dragon Quest XI przygotowywane jest z myślą o 30 rocznicy serii, a zatem gra powinna zadebiutować (przynajmniej w Japonii) mniej więcej w kwietniu 2016 roku.

Square Enix ujawniło też, że na Nintendo NX (i przy okazji PS4) trafi również Dragon Quest X. Ta sieciowa produkcja z 2013 roku ukazała się do tej pory na PC oraz konsolach 3DS, Wii i Wii U.

  1. Oficjalna strona firmy Square Enix