Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lipca 2015, 11:59

Konsola Nintendo NX zadebiutuje w lipcu 2016?

Pojawiły się plotki, że Nintendo NX, czyli nowa konsola japońskiej firmy Nintendo, trafi do sprzedaży w lipcu przyszłego roku.

Konsola Nintendo NX zadebiutuje w lipcu 2016?  - ilustracja #1

Już od pewnego czasu wiemy, że firma Nintendo ciężko pracuje nad swoją następną konsolą, która na razie funkcjonuje pod nazwą Nintendo NX. Teraz dowiedzieliśmy się trochę na temat tego, kiedy ta platforma mogłaby trafić do sprzedaży. Źródłem plotek jest serwis DigiTimes, który dowiedział się, że partnerzy japońskiej firmy zostali poproszeni o rozpoczęcie wstępnej produkcji do października tego roku, a produkcja na skalę masową ma ruszyć w maju lub czerwcu. Według tego kalendarza premiera odbyłaby się w lipcu 2016 r.

Co ciekawe, DigiTimes twierdzi, że Nintendo chce w pierwszym roku wypuścić na rynek 20 mln egzemplarzy tej konsoli. Dla porównania, według prognoz w tym roku fabryki opuści raptem 2 mln sztuk Nintendo Wii U. Tak duże ambicje sugerują, że Nintendo NX będzie konsolą przenośną. Jednocześnie jednak od pewnego czasu krążą spekulacje, że firma chce mieć jeden ekosystem dla platform przenośnych i domowych, gdzie dzięki wspólnemu systemowi operacyjnemu te same gry mogłoby działać na obu typach urządzeń.

Konsole mają powstawać w fabrykach firmy Foxconn Electronics, choć te same plotki zawierają również informacje, że konkurencyjne Pegatron Technology agresywnie stara się przejąć część zamówień od firmy Nintendo. W produkcji podzespołów weźmie udział również wiele innych firm, w tym Macronix, PixArt Imaging, Coxon Precise Industrial, Nishoku Technology, Delta Electronic oraz Lingsen.

  1. Nintendo – oficjalna strona firmy

Warto przy okazji wspomnieć o innej świeżej plotce odnośnie następnej konsoli firmy Nintendo. Jej żródłem jest Liam Robertson, znany z serwisu Unseed64, który twierdzi, że po rozmowach z dobrze poinformowanymi osobami dowiedział się, że Nintendo NX nie będzie próbowało konkurować pod względem technologicznym z nowymi konsolami, takimi jak PlayStation 4 czy Xbox One.

Liam Robertson ostatnio jako pierwszy wypuścił informacje m.in. o odświeżonej wersji trylogii Uncharted na PlayStation 4 oraz zawartości Edycji Kolekcjonerskiej Fallout 4, więc rozsiewane przez niego plotki odnośnie Nintendo NX mają spore szanse okazać się mieć pokrycie w rzeczywistości.