Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lipca 2015, 14:17

autor: Luc

Minecraft: Story Mode – pierwsze szczegóły rozgrywki oraz trailer

Po wielu miesiącach wyczekiwania, nareszcie ujawniono konkretne informacje dotyczące nadchodzącego Minecraft: Story Mode. Zaprezentowano również kilkuminutowy trailer najnowszej produkcji Telltale Games.

W grze będziemy śledzić przygody całkowicie nowych bohaterów. - Minecraft: Story Mode – pierwsze szczegóły dotyczące rozgrywki oraz trailer - wiadomość - 2015-07-05
W grze będziemy śledzić przygody całkowicie nowych bohaterów.

Pamiętacie jeszcze zdziwienie jakie towarzyszyło graczom na całym świecie, gdy Telltale Games (studio odpowiedzialne między innymi za świetne The Walking Dead oraz The Wolf Among Us) zapowiedziało pod koniec zeszłego roku swój nowy projekt? Minecraft: Story Mode nie był jedynie żartem i produkcja z miesiąca na miesiąc nabiera coraz bardziej realnego kształtu. Biorąc pod uwagę potencjalne zyski (Minecraft jest w końcu jedną z najlepiej sprzedających się gier w historii) trudno dziwić się deweloperom, że zdecydowali się podjąć ten jedynie pozornie banalny temat. Jak w końcu nadać sandoboksowej rozgrywce fabularnej głębi, skoro do tej pory bazowała głównie na stawianiu kolejnych klocków i młóceniu kilofem, nie mając jednocześnie nic wspólnego z moralnymi dylematami? Tego, jak Telltale planuje tego dokonać wciąż nie wiemy, ale podczas trwającego Mineconu twórcy zdradzili przynajmniej pierwsze detale oraz pokazali trailer, który możecie obejrzeć poniżej.

Gra „tradycyjnie” ukaże się w formacie sezonowym – pierwszy z nich ma obejmować łącznie pięć odcinków, zrealizowanych w klasycznej dla Telltale formule. Gracz wcieli się w bohatera o imieniu Jesse i poprowadzi go przez kolejne przygody, podczas których trzeba będzie dokonywać wyborów. Te oczywiście wpłyną na rozwój historii oraz zakończenie. Celem naszej czteroosobowej drużyny jest odnalezienie tajemniczego Zakonu Kamienia (Order of the Stone), choć na wyprawę nie wyruszamy dla własnej przyjemności – świat stanął właśnie w obliczu ogromnego zagrożenia i aby go uratować potrzebujemy pomocy członków legendarnego bractwa. Co ciekawe, wspomniany „Order of the Stone” przez krótki czas funkcjonowało w oficjalnej nazwie samego Minecrafta. Notch Persson zdecydował się na skrócenie tytułu dopiero po sugestii jednego z fanów.

Jednocześnie zdradzono, kto użyczy głosu występującym w grze postaciom. Na liście znalazło się kilku znanych aktorów, między innymi Patton Oswalt, Brian Posehn czy Billy West. Sam Minecraft: Story Mode zadebiutuje jeszcze w tym roku w wersjach na PC, PlayStation 4, PlayStation 3, Xboksa One, Xboksa 360, iOS oraz Androida.