Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 grudnia 2014, 18:20

Telltale Games stworzy epizodyczną grę w uniwersum Minecrafta

Studio Telltale Games, twórcy popularnych gier przygodowych, takich jak The Walking Dead, stworzy w 2015 roku podzielony na odcinki tytuł, osadzony w świecie Minecrafta. Pojawi się on na PC, Macu, konsolach oraz urządzeniach mobilnych.

Studio Telltale Games od wydania pierwszego sezonu niespodziewanego hitu The Walking Dead w 2012 roku nie ma chwili wytchnienia. Zespół dopiero co zaprezentował pierwsze odcinki Tales from the Borderlands oraz Game of Thrones i zapowiedział trzecią część The Walking Dead, a już ogłasza swój kolejny tytuł. Tym razem będzie on osadzony w świecie niezwykle popularnego Minecrafta.

Dla Telltale będzie to druga, po Tales from the Borderlands, gra stworzona w uniwersum wykreowanym przez innego dewelopera. - Telltale Games stworzy epizodyczną grę w uniwersum Minecrafta - wiadomość - 2014-12-18
Dla Telltale będzie to druga, po Tales from the Borderlands, gra stworzona w uniwersum wykreowanym przez innego dewelopera.

Wiadomość o powstawaniu produkcji została przekazana w formie mini-gierki Info Quest II, którą możecie znaleźć pod tym adresem. Szczegółów na razie nie ma zbyt wiele: gra będzie ukazywać się epizodycznie, a jej premiera została zapowiedziana już na przyszły rok. Jak zapewnia studio Mojang, twórcy Minecrafta, dzieło Telltale Games ma w sobie łączyć najważniejsze cechy pierwowzoru (charakterystyczną, wokselową grafikę oraz pojawiające się postaci) z elementami wyróżniającymi poprzednie kreacje studia – czyli mocny nacisk na narrację oraz budowanie ciekawych charakterów. Jednocześnie należy zauważyć, że gra na pewno nie będzie tak brutalna, jak The Walking Dead czy The Wolf Among Us. Celem Minecraft: Story Mode nie jest także stworzenie oficjalnej historii dla głównego bohatera, Steve'a. Mojang zapewnia jedynie, że już w przyszłym roku dostaniemy „naprawdę fajną produkcję”. Na bardziej szczegółowe informacje musimy więc jeszcze poczekać.

„Ty i 68% innych graczy postanowiło darować Creeperowi życie.” - Telltale Games stworzy epizodyczną grę w uniwersum Minecrafta - wiadomość - 2014-12-18
„Ty i 68% innych graczy postanowiło darować Creeperowi życie.”

Nie ma jednak wątpliwości, że Minecraft: Story Mode może budzić pewne obawy. Czy Telltale Games, studio, które swe ostatnie tytuły opierało na wywoływaniu ogromnych emocji i wyborach moralnych, sprawnie wplecie je także do wokselowego świata firmy Mojang? Wygląda na to, że przekonamy się o tym już niedługo. Gra trafi na PC, Maca, Xboksa 360 oraz Xboksa One, PlayStation 3 i 4, a także urządzenia mobilne z systemami Android i iOS.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Minecraft
  2. Oficjalna strona internetowa studia Telltale Games
  3. Recenzja gry Minecraft – nowy wymiar swobody

Ostatnia aktualizacja: 2014-12-18

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach