Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 grudnia 2014, 08:40

Trzeci sezon The Walking Dead najprawdopodobniej dopiero w 2016 roku

Podczas swojego panelu na imprezie PlayStation Expierience studio Telltale Games zapowiedziało, że pierwszych informacji na temat trzeciego sezonu epizodycznej gry The Walking Dead możemy się spodziewać już za kilka miesięcy, jednak sam tytuł najprawdopodobniej zadebiutuje dopiero w 2016 roku.

Podczas imprezy PlayStation Experience, która odbyła się w Las Vegas w ubiegły weekend, swój panel miało studio Telltale Games – twórcy The Wolf Among Us, Tales from the Borderlands czy The Walking Dead. To właśnie na temat tej ostatniej marki pojawiły się kolejne informacje: kalifornijski zespół zapowiedział, że stworzy trzeci sezon gry, jednak pierwsze szczegóły na jego temat otrzymamy dopiero w przyszłym roku.

W trzecim sezonie prawdopodobnie także pokierujemy postacią Clementine. - Trzeci sezon The Walking Dead najprawdopodobniej dopiero w 2016 roku - wiadomość - 2014-12-08
W trzecim sezonie prawdopodobnie także pokierujemy postacią Clementine.

Nie oznacza to niestety, że wtedy także tytuł będzie mieć swoją premierę – należałoby się jej spodziewać raczej w 2016 roku. Trudno się zresztą dziwić: studio obecnie zajmuje się dwiema produkcjami naraz, Tales from the Borderlands oraz Game of Thrones. Obie gry są epizodyczne i dopiero co zadebiutowały na rynku, co oznacza, że wydanie całości zajmie Telltale Games najbliższe kilka miesięcy. Taka przerwa może jednak wyjść The Walking Dead zdecydowanie na dobre, biorąc pod uwagę wyraźnie słabsze oceny dla sezonu drugiego w porównaniu do pierwszego. Jeśli w trzecim studio powróci do formy, jaką zaskoczyło graczy i media w 2012 roku (historia Lee oraz Clementine otrzymała wówczas kilkadziesiąt tytułów gry roku), nikt nie powinien mieć Amerykanom za złe dłuższej rozłąki ze światem apokalipsy zombie.

Czy trzeci sezon ma szanse, by powtórzyć niesamowity sukces pierwszego? - Trzeci sezon The Walking Dead najprawdopodobniej dopiero w 2016 roku - wiadomość - 2014-12-08
Czy trzeci sezon ma szanse, by powtórzyć niesamowity sukces pierwszego?

To oczywiście najciekawsza wiadomość z panelu na PlayStation Experience, jednak Telltale Games ujawniło też dwie inne informacje. Pierwsza z nich to fakt, że Tales from the Borderlands ukaże się także na PlayStation Vita – jak dotąd gra dostępna jest wyłącznie na komputerach oraz „dużych” konsolach. Niestety, na razie nie wiadomo, czy podobnie wygląda sprawa z Game of Thrones. Studio zapowiedziało też, że rozważa stworzenie autorskiej marki, nieopartej na żadnej z istniejących licencji. Na dotyczące tego tematu szczegóły będziemy jednak musieli bardzo długo czekać.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Telltale Games
  2. Recenzja pierwszego sezonu The Walking Dead – apokalipsa zombie inna niż wszystkie
  3. Recenzja drugiego sezonu The Walking Dead – Clem kontra żywe trupy