Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 grudnia 2014, 19:00

autor: Adrian Werner

Premiera MGS V: Ground Zeroes na PC, wersja pudełkowa w Polsce na przełomie stycznia i lutego

Do sprzedaży trafiła pecetowa wersja Metal Gear Solid V: Ground Zeroes, czyli skradanki firmy Konami, która zadebiutowała na konsolach wiosną tego roku. Wersja pudełkowa ukaże się w Polsce na przełomie stycznia i lutego nakładem firmy CDP.pl

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes wreszcie zawitało na pecety. - Premiera MGS V: Ground Zeroes na PC, wersja pudełkowa w Polsce na przełomie stycznia i lutego - wiadomość - 2014-12-18
Metal Gear Solid V: Ground Zeroes wreszcie zawitało na pecety.

Aktualizacja: Okazuje się, że pecetowej wersji Metal Gear Solid V: Ground Zeroes udało się jednak znaleźć w Polsce dystrybutora. Firma CDP.pl poinformowała, że gra dołączyła do jej planów wydawniczych i edycja pudełkowa trafi na półki polskich sklepów na przełomie stycznia i lutego 2015 r.

Gracze konsolowi już od marca cieszą się własną wersją skradanki Metal Gear Solid V: Ground Zeroes. Dzisiaj do zabawy wreszcie mogą dołączyć pecetowcy. Komputerowa wersja gry trafiła bowiem do sprzedaży w usłudze Steam. Z okazji wyprzedaży zorganizowano promocję, w ramach której tytuł został przeceniony o 33% i kosztuje 13,39 euro , czyli w przeliczeniu 57 złotych. Po 20 grudnia cena zostanie podniesiona do 19,99 euro (ok. 85 zł). Co ciekawe, autorzy przygotowali kilka bonusów, z których posiadacze gry będą mogli skorzystać w nadchodzącym Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Wśród nich znajdziemy dodatkowy kostium dla Snake'a oraz możliwość wykorzystania uratowanych w Ground Zeroes postaci jako podwładnych w bazie. Aktywacja tych atrakcji będzie wymagała zachowania zapisanego stanu gry.

Warto dodać, że firma Konami wypuściła również ostateczne wymagania sprzętowe pecetowej wersji gry:

Minimalne wymagania sprzętowe

 1. Procesor: Intel Core i5-4460 (3.20GHz) lub lepszy
 2. Pamięć RAM: 4 GB
 3. Karta grafiki: GeForce GTX 650 (2 GB) lub lepsza
 4. Wersja DirectX: 11
 5. System operacyjny: Windows Vista 64-bit lub nowszy

Rekomendowane wymagania sprzętowe

 1. Procesor: Intel Core i7-4790 (3.60GHz) lub lepszy
 2. Pamięć RAM: 4 GB
 3. Karta grafiki: GeForce GTX 760 lub lepsza
 4. Wersja DirectX: 11
 5. System operacyjny: Windows 7 64-bit lub nowszy

Przypomnijmy, że pecetowe Metal Gear Solid V: Ground Zeroes nie jstczystą konwersją. Zamiast tego autorzy przygotowali szereg ulepszeń graficznych, w tym większą ilość obiektów i źródeł światła na mapach, wsparcie dla rozdzielczości 4K, ostrzejsze tekstury oraz możliwość wyświetlania maksymalnie 60 klatek na sekundę.

Ponadto twórcy dużo uwagi poświęcili opracowaniu dobrego systemu sterowania na myszce i klawiaturze, choć nie zapomniano także o opcji korzystania z pada.

 1. Metal Gear Solid: Ground Zeroes – oficjalna strona gry
 2. Recenzja gry Metal Gear Solid V: Ground Zeroes - absurdalnie drogie demo wyłącznie dla fanów (wersja konsolowa)