Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lipca 2015, 14:28

Red Ash: The Indelible Legend - ruszył Kickstarter nowej gry autorów Mega Man i Mighty No. 9

Tworzące platformówkę Mighty No. 9. japońskie studio Comcept uruchomiło Kickstartera przygodowej gry akcji Red Ash: The Indelible Legend, która ma być duchowym spadkobiercą Mega Man Legends.

Dwa lata temu ojciec serii Mega Man Keiji Inafune i założone przez niego studio Comcept zebrali za pośrednictwem Kickstartera ponad cztery miliony dolarów na wyprodukowanie platformówki Mighty No. 9. Teraz prace nad tym tytułem dobiegają końca i twórcy powoli rozpoczynają przymiarki do kolejnego projektu, którym jest Red Ash: The Indelible Legend, czyli przygodowa gra akcji, będąca duchowym spadkobiercą Mega Man Legends. Aby sfinansować jej powstanie autorzy uruchomili zbiórkę na Kickstarterze, w której kwota minimalna ustalona została na poziomie 800 tysięcy dolarów. Akcja potrwa do 3 sierpnia tego roku, a premiera zaplanowana została na lipiec 2017 r. Obecnie tworzona jest wyłącznie wersja pecetowa i tak pozostanie, niezależnie od tego jaka suma zostanie zgromadzona. Dodatkowe środki posłużą bowiem rozbudowaniu zawartości, a nie sfinansowaniu konwersji. Ewentualne wydania konsolowe będą mogły powstać dopiero w późniejszym terminie.

Red Ash: The Indelible Legend ma być ambitną produkcją z rozbudowaną warstwą fabularną. Dlatego autorzy nie próbują udawać, że na zrealizowanie wszystkich planów wystarczy im 800 tys. dolarów. Zamiast tego Kickstarter ma sfinansować jedynie samodzielny prolog zatytułowany The KalKanon Incident, chyba że zbiórka znacząco przekroczy minimalną kwotę. Jeśli tak się nie stanie to autorzy chcą uzyskać potrzebne pieniądze inną drogą, np. od inwestorów lub wydawców.

Red Ash: The Indelible Legend - ruszył Kickstarter nowej gry autorów Mega Man i Mighty No. 9 - ilustracja #1

Akcja gry toczyć się będzie na planecie przypominającej Ziemię, gdzie długa wojna z inteligentnymi maszynami doprowadziła ludzkość na skraj zagłady. Niewielkim grupom ocalałych udało się przetrwać i odbudować fragmenty społeczeństwa dzięki odkryciu zaginionych technologii pochodzących od dawno zapomnianej cywilizacji. Poszukiwaniami nowych artefaktów tego typu zajmują się śmiałkowie znani jako Delvers i to w jednego z nich przyjdzie nam się wcielić podczas kampanii.

Fabuła The KalKanon Incident rozpocznie się w mieście Great Slope, w kierunku którego zmierza gigantyczny robot-forteca, czyli tytułowy KalKanon. Władze metropolii przygotowały potężne działo, mające rozprawić się w tym zagrożeniem. Problem w tym, że według legend we wnętrzu Kalkona znajdują się niezwykle cenne technologie. Gracz pokieruje bohaterem, który będzie musiał wejść do środka robota i wydobyć ukryte tam artefakty w ciągu czternastu godzin pozostałych do momentu, w którym mechaniczna forteca znajdzie się w zasięgu działa.

Red Ash:The Indelible Legend będzie klasyczną przygodową grą akcji, w której kamera umieszczona zostanie za plecami bohatera. Równie duży nacisk położony będzie na eksplorację, jak i walkę za pomocą różnorodnych typów broni palnej. Nie zabraknie także elementów RPG w postaci systemu rozwoju umiejętności.

  1. Red Ash:The Indelible Legend – strona Kickstartera

Warto na koniec wspomnieć wspomnieć, że Red Ash zaplanowano jako markę multimedialną, która nie ograniczy się tylko do gry. Równolegle uruchomiono Kickstarter filmu animowanego Red Ash: Magicicada, autorstwa japońskiego zespołu Studio 4°C, mającego na koncie takie pełnometrażowe anime jak Memories, Spriggan, Steamboy czy Tekkonkinkreet. Na sfinansowanie projektu potrzeba minimum 150 tysięcy dolarów

  1. Red Ash: Magicicada – strona Kickstartera