Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4XONE
Okładka Red Ash (PC)

Red Ash

Przygodowa gra akcji będąca duchowym spadkobiercą Mega Man Legends, opracowana przez twórców pierwowzoru. Akcja Red Ash toczy się na planecie przypominającej Ziemię, gdzie długa wojna z inteligentnymi maszynami doprowadziła ludzkość na skraj zagłady.

Przygodowe | TPP | science fiction | postapokalipsa | przygodowe gry akcji

Okładka Red Ash (PC)

producent: Comcept

wydawca: Comcept

Strona oficjalna

data premiery gry:

data nieogłoszona

PC PS4 XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Red Ash to wydana na pecety przygodowa gra akcji stanowiąca duchowego spadkobiercę Mega Man Legends. Opracowali ją autorzy pierwowzoru, w założonym przez siebie nowym studiu Comcept.

Akcja gry toczy się na planecie przypominającej Ziemię, gdzie długa wojna z inteligentnymi maszynami doprowadziła ludzkość na skraj zagłady. Niewielkim grupom ocalałych udało się przetrwać i odbudować fragmenty społeczeństwa dzięki odkryciu zaginionych technologii pochodzących od dawno zapomnianej cywilizacji. Poszukiwaniami nowych artefaktów tego typu zajmują się śmiałkowie znani jako Delvers i to w jednego z nich przychodzi nam się wcielić podczas kampanii.

Fabuła rozpoczyna się w mieście Great Slope, w kierunku którego zmierza gigantyczny robot-forteca - KalKanon, będący jedną z machin pozostałych po wielkiej wojnie. Władze metropolii przygotowały potężne działo, mające rozprawić się z tym zagrożeniem. Problem w tym, że według legend we wnętrzu Kalkona znajdują się niezwykle cenne technologie. Gracz wciela się bohatera, który musi wejść do środka robota i wydobyć ukryte tam artefakty w ciągu następnych czternastu godzin. Po ich upływie mechaniczna forteca znajdzie się w zasięgu działa i zostanie unicestwiona.

Red Ash jest klasyczną przygodową grą akcji, w której kamera umieszczona została za plecami bohatera. Podczas zabawy zajmujemy się eksplorowaniem map, gromadzeniem przedmiotów, omijaniem przeszkód oraz unikaniem pułapek. Ponadto duży nacisk położono na walkę, w której możemy korzystać z różnorodnych typów broni palnej. Zabawę wzbogacają okazjonalne zagadki logiczne oraz elementy RPG w postaci systemu rozwoju umiejętności, pozwalającego wyposażać bohatera w przydatne zdolności specjalne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Red Ash - porażka zbiórki na Kickstarterze
Red Ash - porażka zbiórki na Kickstarterze

wiadomość4 sierpnia 2015

Wczoraj zakończyła się zbiórka pieniędzy na Red Ash - duchowego następcę Mega Man Legends. Studiu Comcept nie udało się zebrać ustalonej kwoty, ale dzięki funduszom od Fuze Entertainment gra i tak powstanie.

Wieści ze świata (OlliOlli 2: Welcome to OlliWood, World of Tanks, The Lord of the Rings Online) 29/7/15
Wieści ze świata (OlliOlli 2: Welcome to OlliWood, World of Tanks, The Lord of the Rings Online) 29/7/15

wiadomość29 lipca 2015

Dziś piszemy m.in. o dacie premiery PC-towego OlliOlli 2: Welcome to OlliWood, debiucie World of Tanks na Xboksie One oraz sierpniowej ofercie Games with Gold. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Red Ash: The Indelible Legend - ruszył Kickstarter nowej gry autorów Mega Man i Mighty No. 9
Red Ash: The Indelible Legend - ruszył Kickstarter nowej gry autorów Mega Man i Mighty No. 9

wiadomość5 lipca 2015

Tworzące platformówkę Mighty No. 9. japońskie studio Comcept uruchomiło Kickstartera przygodowej gry akcji Red Ash: The Indelible Legend, która ma być duchowym spadkobiercą Mega Man Legends.

PC
PS4
XONE