Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS4PC
Okładka Manifold Garden (PS4)

Manifold Garden

Oryginalna eksploracyjna gra logiczna będąca debiutanckim dziełem niewielkiego zespołu William Chyr Studio. Akcja Manifold Garden przenosi gracza do irracjonalnego świata, gdzie prawa fizyki łamane są niemal na każdym kroku.

Logiczne | FPP | indie | eksperymentalne/artystyczne | eksploracyjne

Okładka Manifold Garden (PS4)

data premiery gry:

paź2019

PC PS4

Manifold Garden na PS4 i PC jest eksploracyjną grą logiczną, a przy tym debiutanckim dziełem niewielkiego, niezależnego studia William Chyr Studio. Główny projektant, William Chyr, jest artystą, a w jego portfolio znaleźć można instalacje prezentowane choćby w Lawrence Arts Center czy Concept Laboratories.

Mechanika

Manifold Garden przenosi gracza do irracjonalnego świata, gdzie prawa fizyki łamane są na każdym kroku. Trzon rozgrywki stanowi eksploracja dziwnego otoczenia, odkrywanie jego tajemnic, nauka reguł, jakimi się rządzi oraz rozwiązywanie licznych zagadek, zmuszających do niekonwencjonalnego myślenia.

Akcja prezentowana jest z perspektywy pierwszej osoby. Środowisko gry to rozmaite twory architektoniczne, wybudowane wbrew wszelkim zasadom fizyki: pozornie niekończące się schody czy trójwymiarowe labirynty są tutaj na porządku dziennym.Rozgrywka koncentruje się na eksploracji tego typu konstrukcji; o ile podróżowanie przez początkowe etapy nie nastręcza wielu trudności, o tyle ich złożoność wzrasta w miarę postępów w rozgrywce.

Podczas zabawy gracz rozwiązuje także zróżnicowane zagadki środowiskowe, które często wymagają wykroczenia poza utarte schematy. To właśnie w ten sposób można natrafić na nowe drogi, prowadzące do kolejnych etapów przygody. Należy również odnotować, iż grawitacja nie jest tutaj rzeczą stałą, toteż możliwe jest poruszanie się po ścianach czy sufitach – co dodatkowo zwiększa poziom skomplikowania łamigłówek.

Kwestie techniczne

Opisywana produkcja działa w oparciu o technologię Unity. Oszczędna w detale, rysunkowa oprawa graficzna pozwoliła nie tylko na zachowanie stosunkowo niskich wymagań sprzętowych w wersji na komputery osobiste, lecz również na zaoferowanie graczom unikalnych doznań estetycznych – poziomy wyglądają niczym trójwymiarowe projekty architektoniczne. Na potrzeby gry przygotowano klimatyczny, ambientowy soundtrack.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Manifold Garden

Wymagania wiekowe Manifold Garden

odpowiednia dla każdego wieku

PC
PS4