Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lutego 2017, 08:55

autor: Adrian Werner

Dragon Quest Heroes II trafi także na PC

Firma Square Enix ogłosiła, że Dragon Quest Heroes II doczeka się wersji pecetowej. Premiera zaplanowana została na 25 kwietnia, czyli równocześnie z anglojęzycznym debiutem projektu na PlayStation 4.

Mamy dobre wieści dla graczy zasmuconych brakiem pecetowej wersji Dragon Quest Heroes II, czyli japońskiej gry akcji z elementami RPG, która w zeszłym roku trafiła na konsole w Japonii. Firma Square Enix właśnie zapowiedziała, że gra zostanie jednak przeniesiona na PC.

Dragon Quest Heroes II trafi na pecety 25 kwietnia tego roku, czyli w dniu amerykańskiego debiutu anglojęzycznej wersji gry na PlayStation 4. W Europie gracze konsolowi poczekają trzy dni dłużej. Co ciekawe, w Japonii produkcja ukazała się również na PlayStation 3 i PlayStation Vita, ale te wydania niestety nie opuszczą granic Kraju Kwitnącej Wiśni.

Zapowiedź pecetowego wydania Dragon Quest Heroes II nie jest oczywiście specjalnym zaskoczeniem. Gra powstała jako owoc współpracy firmy Square Enix (właściciel marki) oraz należącego do Koei Tecmo studia Omega Force. Obie te korporacje od dłuższego czasu agresywnie inwestują w rynek pecetowy, tworząc konwersje wielu swoich produkcji. Ponadto pierwsza część, czyli Dragon Quest Heroes: The World Tree's Woe and the Blight Below, również zawitała na komputery w jakiś czas po debiucie konsolowym, więc spodziewaliśmy się, że w przypadku kontynuacji może być podobnie.

Anglojęzyczna wersja gry ukaże się w kwietniu. - Dragon Quest Heroes II trafi także na PC - wiadomość - 2017-02-23
Anglojęzyczna wersja gry ukaże się w kwietniu.

Warto przy okazji zauważyć coraz popularniejszy ostatnimi czasy trend, gdzie japońscy deweloperzy wydają w swoim kraju produkcje na wiele konsol, pomijając pecety, a wydania na rynki zachodnie zyskują konwersję pecetową, ale często przy okazji tracą edycje przeznaczone na starsze konsole.

Oczywiście, takie podejście ma sens. PlayStation 3 i PlayStation Vita wciąż cieszą się wielką popularnością w Japonii, podczas gdy na Zachodzie ich czas już się kończy. Natomiast pecety rosną obecnie w siłę, ale ten trend jest dosyć słabo widoczny w Kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie lokalni deweloperzy tworzą na komputery głównie mało wymagające produkcje niezależne lub przygodówki typu visual novel.

Przypomnijmy na koniec, że w Dragon Quest Heroes II będą mogły zagrać również osoby, które nabędą Nintendo Switch. Z myślą o tej platformie szykowana jest produkcja Dragon Quest Heroes I & II, zbierająca w jeden zestaw obie odsłony serii. W Japonii będzie to jeden z tytułów startowych konsoli. Na razie nie wiemy jednak, kiedy trafi on do Europy.

  1. Oficjalna strona gry