Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCANDiOS
Okładka Space Rangers: Quest (PC)
OkładkaSpace Rangers: Quest (PC)

Space Rangers: Quest

Opracowana przez firmę SNK tekstowa gra przygodowa w klimatach science fiction, luźno nawiązująca do poprzednich odsłon zapoczątkowanego w 2002 roku cyklu Space Rangers.

Przygodowe | science fiction | elementy przygodowe | tekstowe

Space Rangers: Quest Premiera

31sie2016

iOS

5wrz2016

AND PC

producent: SNK Playmore wydawca: 1C Entertainment

Gry podobne do Space Rangers: Quest

The Banner Saga

Space Rangers HD: A War Apart

Zarya-1

Space Rangers: Quest zostało wydane między innymi na PC, AND i iOS. Tytuł jest dziełem studia SNK Games i w luźny sposób nawiązuje do poprzednich odsłon serii, czyli Space Rangers oraz Space Rangers 2: Rebelia. Mamy do czynienia z tekstową przygodówką — deweloperzy postarali się jednak o nowe szaty dla tego skostniałego już gatunku, toteż niektóre elementy gry wzbogacono o pełną detali, trójwymiarową oprawę graficzną.

Fabuła

Akcja Space Rangers: Quest rozgrywa się w uniwersum wykreowanym na potrzeby poprzednich odsłon serii. Gracz wciela się w rolę pilota międzygwiezdnego statku kosmicznego. Fabuła koncentruje się na tajemniczym zagrożeniu, zdolnym do unicestwienia wszystkich organizmów żywych zamieszkujących galaktykę. Naszym zadaniem jest odkrycie jego pochodzenia i znalezienie sposobu na uporanie się z niebezpieczeństwem, nim będzie za późno

Mechanika

Rozgrywka w Space Rangers: Quest na pierwszy rzut oka nie odbiega od schematu, do którego zdążyły przyzwyczaić graczy inne tekstowe przygodówki. Bohater podróżuje więc po dalekich zakamarkach galaktyki, gdzie czekają na niego rozmaite zadania do wykonania, a interesujące wiadomości na temat świata przekazują mu przedstawiciele różnorodnych ras. Eksploracja niesie ze sobą konieczność toczenia bitew z napotkanymi po drodze przeciwnikami, a także uczestnictwa w generowanych losowo wydarzeniach. Warto nadmienić, że gracz może wybierać między różnymi rozwiązaniami tego samego problemu, wcielając się w gwiezdnego wojownika, kupca lub awanturniczego pirata, a sama fabuła obfituje w liczne zwroty akcji.

Jak przystało na grę tekstową, zarówno rozmowy z napotkanymi postaciami, rozwiązywanie zagadek, jak i bitwy z udziałem wielu statków prezentowane są w formie tekstowej narracji. Podczas dialogów możemy ustalać kwestie wypowiadane przez bohatera, z kolei w trakcie starć z oponentami poprzez wybranie jednej z kilku komend (np. „Wstrzymać ogień”) decydujemy o manewrach na polu walki. W zamian za wykonywanie zleceń otrzymujemy kredyty, które następnie możemy wydać na rozmaite ulepszenia statku — od silników, przez osłony, po zainstalowaną na jego pokładzie broń.

Pewne urozmaicenie, a zarazem interesujący aspekt gry, stanowią elementy graficzne. Galaktykę zobrazowano na dwuwymiarowej mapie, a podczas zabawy mamy nawet możliwość obejrzenia naszej maszyny z bliska i w 3D. Obrazy, dzięki którym gracz ma lepiej wczuć się w klimat gry, towarzyszą również samej narracji.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Space Rangers: Quest na PC, AND i iOS prezentuje solidny poziom wykonania. Kolorystykę interfejsu, przypominającego kabinę statku, możemy dostosować do własnych upodobań, a model kosmicznego pojazdu należącego do bohatera jest bogaty w detale. Obrana przez twórców konwencja pozwoliła na zachowanie stosunkowo niskich wymagań sprzętowych w wersji na komputery osobiste.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Space Rangers: Quest: Odpowiednia dla każdego wieku.

Space Rangers: Quest Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Pentium 4 2.5 GHz/AMD Athlon XP 2.2 GHz
 • 1 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 7800 GT/Radeon HD 1800 Pro lub lepsza
 • 500 MB HDD
 • Windows XP(SP3)
 • Zalecane:
 • Intel Core 2 Duo E6600 2.4 GHz/AMD Athlon 64 X2 4800+ 2.4 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT/Radeon HD X3550 Pro lub lepsza
 • 500 MB HDD
 • Windows XP(SP3)/7/8
PC
iOS
AND