Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Space Rangers (PC)
OkładkaSpace Rangers (PC)

Space Rangers PC

Połączenie klasycznego kosmicznego symulatora (space-sima) z grą strategiczną. Całość przypomina takie tytuły jak „Frontier”, „Homeworld” czy „X2”. Podstawowym elementem wyróżniającym „Space Rangers” spośród gier o zbliżonej tematyce jest ciągłość zdarzeń.

Strategiczne | science fiction | RTS | kosmiczne

Space Rangers Premiera PC

27grudnia2002

producent: Elemental Games wydawca: 1C Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Space Rangers

Freelancer

Frontier: First Encounter

Star Control 3

Połączenie klasycznego kosmicznego symulatora (space-sima) z grą strategiczną. Całość przypomina takie tytuły jak „Frontier”, „Homeworld” czy „X2”. Podstawowym elementem wyróżniającym „Space Rangers” spośród gier o zbliżonej tematyce jest ciągłość zdarzeń. Określone sytuacje nie są wynikiem poczynań gracza (np. dotarcia do określonej części mapy czy wykonania jednego z rozkazów), ale mają miejsce niezależnie od tego co robi. Może więc dojść do sytuacji, w której z jego punktu widzenia stanie się coś nieprzewidzianego, szczególnie jeśli nie interesował się wcześniej wydarzeniami w aktualnie badanej galaktyce.

Autorzy gry przygotowali rozbudowany wszechświat, który żyje własnym życiem. Nieinteraktywne postaci wykonują różnorakie questy, co jakiś czas dochodzi również do wydarzeń, które mają znaczący wpływ na wygląd zaprezentowanego świata (np. wybuch wojny). „Space Rangers” charakteryzuje się zaawansowanymi skryptami sztucznej inteligencji. Sterowane przez komputer jednostki mają własne cele, dynamicznie reagują też na poczynania gracza. Przykładowo, zaatakowanie niewinnej jednostki spowoduje, iż wszystkie osoby, które się o tym dowiedzą będą sterowany przez gracza statek traktowały jak wroga.

Fabuła „Space Rangers” opowiada o drapieżnej rasie Klissans, która zagraża równowadze wszechświata. Sytuacja jest na tyle niepokojąca, że w trybie pilnym zwołano Intergalaktyczną Radę. Dzięki informacjom zdobytym przez ambasadora Gaal rada postanowiła zorganizować flotę ochotników. Otrzymają oni specjalnie przygotowane do tego celu statki. Jedną z takich osób jest sterowany przez gracza pilot. Bez wahania przyłącza się on do wspomnianej floty. Ma on przy tym sporą swobodę dokonywania działań. „Space Rangers” nie narzuca konkretnego sposobu wygrania wojny. Warto też zaznaczyć, iż sterowana przez gracza postać przez cały czas musi dbać o swój statek - naprawiać go, kupować coraz droższe urządzenia czy bronie. Pieniądze może zdobywać na wiele różnych sposobów - wykonując questy, handlując dobrami czy też atakując cenne transporty towarów. Wiele elementów świata gry jest losowo generowanych dzięki czemu każda kolejna rozgrywka może mieć zupełnie inny przebieg.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

Space Rangers cena w dniu premiery: 59,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Space Rangers

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Space Rangers Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 400MHz
  • 128MB RAM
  • 300MB na hdd (zalecane 400MB)
  • karta graficzna zdolna do pracy w rozdzielczości 800x600
  • Windows 95/98/ME/NT/2K/XP