Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Frontier: First Encounter (PC)

Frontier: First Encounter PC

Trzecia część słynnego symulatora kosmicznego Elite, w którym według własnego uznania przemierzamy Galaktykę. Gręrę zaczynamy jako kosmiczny pirat marzący o fortunie.

Symulacje | science fiction

PC Windows
Okładka Frontier: First Encounter (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15marca1995

Kolekcja gier
Obserwuj grę

First Encounter to trzecia część słynnej serii symulatorów kosmicznych Elite. Mimo iż fabuła gry nie zmieniła się znacznie, w dalszym ciągu umożliwiając dowolność w eksploracji kosmosu i wykonywaniu misji, nie jest to już gra przełomowa jak poprzednie części. Przoduje jednak w nowoczesnych rozwiązaniach grafiki 3D, dzięki czemu wygląd powierzchni planet stał się jeszcze bardziej realistyczny. Na planetach możemy oglądać zmiany atmosferyczne, opady deszczu i śniegu, oraz nierówności terenu jak masywy górskie.

Tym razem grę zaczynamy jako kosmiczny pirat marzący o fortunie. Droga do bogactwa prowadzi jednak przez szereg niebezpiecznych misji bojowych, podczas których przyjdzie nam zmierzyć się z najemnikami, policją oraz łowcami nagród. Przemyt i handel przynoszą kolejne zasoby finansowe, dzięki którym możemy znacznie zmodyfikować swój statek wymieniając elementy na nowocześniejsze. Wątek fabularny opowiada o pierwszym spotkaniu przez gatunek ludzki nowej agresywnej rasy, z którą wielokrotnie przyjdzie nam się zmierzyć.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 176 głosów czytelników.

Gry podobne do Frontier: First Encounter

Wymagania wiekowe Frontier: First Encounter

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Frontier: First Encounter

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 90MHz
  • 16MB RAM
Po debiucie The Outsider zobaczymy dwie nowe gry spod znaku Elite
Po debiucie The Outsider zobaczymy dwie nowe gry spod znaku Elite

wiadomość18 listopada 2006

Zaledwie dwa dni temu w kolejnej odsłonie naszego cyklu artykułów pt. Joystickiem pisane, poświęconej znanym projektantom gier, autor wspomniał, że z pierwszego planu zszedł już David Braben – ojciec kultowej pozycji o nazwie Elite z roku 1984. Jakby chcąc zadać kłam temu stwierdzeniu, ów pamiętny twórca ujawnił właśnie dość dokładne plany, dotyczące swojej elektroniczno-rozrywkowej przyszłości.

Powrót kosmicznej serii Elite, tym razem jako shareware

wiadomość11 czerwca 2001

Starzy wyjadacze, pamiętacie jeszcze czasy kiedy to pojawił się kosmiczny symulator Elite i na długie miesiące przyciągnął was do szklanego ekranu. Jeżeli tak to na pewno znacie kolejne jego części „Frontier : Elite II” i „Frontier : First Encounters” które obecnie uzyskały status shareware.