Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2016, 11:41

autor: Makek

Wieści ze świata (Rocket League, Pokemon GO, Dragon Quest X, God Eater 2: Rage Burst) 8/8/2016

Dziś piszemy o zbliżającej się aktualizacji z nowym trybem gry do Rocket League, zakazaniu Pokemon GO w Iranie, portowaniu Dragon Quest X na Nintendo NX oraz o God Eater 2: Rage Burst w wersji PC działającej w 60 klatkach na sekundę. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Rocket League Rumble – nowy tryb rozgrywki we wrześniu

Studio Psyonix zapowiedziało nowy tryb gry w Rocket League, zatytułowany Rumble. Zasadniczo będzie to tradycyjna forma zabawy, zmodyfikowana o 11 nowych power-upów, które zebrane w czasie meczu mogą wpłynąć na przebieg rozgrywki. Wśród nich znajdziemy takie znajdźki jak zamrażający piłkę Freezer, zamieniający naszą pozycję na boisku z przeciwnikiem Swapper czy The Boot, który jest w stanie zwyczajnie wykopać auto naszego rywala. Rumble pojawi się we wrześniu przy okazji następnej aktualizacji i będzie dostępny dla wszystkich graczy za darmo. Warto także dodać, że wczoraj zakończył się e-sportowy turniej Rocket League Championship Series, którego zwycięzcą została drużyna iBUYPOWER. Relację z finału możecie obejrzeć pod tym adresem.

Iran zakazuje gry w Pokemon GO

Iran całkowicie zakazał korzystania z gry Pokemon GO na terenie swojego kraju, stając się jednocześnie pierwszym państwem, które postanowiło w pełni zbanować produkcję studia Niantic. Decyzję podjęła irańska Najwyższa Rada Przestrzeni Wirtualnej – instytucja odpowiedzialna za działalność w Internecie, która ponoć oczekiwała na współpracę ze strony twórców Pokemon GO przed zadecydowaniem o całkowitym zakazie tej gry. Według raportu serwisu BBC, powodem takiego posunięcia są bliżej nieokreślone względy bezpieczeństwa kraju.

Dragon Quest X – powstaje wersja na Nintendo NX

Yosuke Saito oraz Chikara Saito, autorzy Dragon Quest X, potwierdzili w wywiadzie z japońskim magazynem Weekly Famitsu, że pracują nad przeniesieniem swojej gry na Nintendo NX. Produkcja trwa równocześnie z tworzeniem wersji na PlayStation 4. Dokładna data premiery portu nie jest jednak jeszcze znana. Zapytany o pojawienie się Dragon Quest X na konsoli Sony, Yosuke Saito odpowiedział, że w Japonii zadebiutuje on na długo przed Dragon Quest XI: In Search of Departed Time.

Dragon Quest X pojawi się na Nintendo NX, choć dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. - Wieści ze świata (Rocket League, Pokemon GO, Dragon Quest X, God Eater 2: Rage Burst) 8/8/2016 - wiadomość - 2016-08-08
Dragon Quest X pojawi się na Nintendo NX, choć dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

God Eater 2: Rage Burst na PC w 60 klatkach na sekundę

Premiera God Eater 2: Rage Burst na PC zbliża się wielkimi krokami. Aby przygotować na nią graczy, firma Bandai Namco opublikowała nowy film pokazujący działanie tej produkcji na komputerach osobistych. Gra chodzi w płynnych 60 klatkach na sekundę, co możecie zobaczyć na poniższym materiale wideo. Przypominamy, że jeśli zdecydujecie się na przedpremierowy zakup God Eater 2: Rage Burst na platformie Steam, w prezencie za darmo otrzymacie także God Eater: Resurrection oraz DLC zawierające specjalne kostiumy z Tales of Zestiria, Sword Art Online, Tokyo Ghoul oraz Assassination Classroom.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: