Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka Battle Champs (AND)

Battle Champs

Mobilna gra strategiczna będąca debiutancką produkcją japońskiego studia BlazeGames. W pracach uczestniczył Akihiko Yoshida, dyrektor artystyczny takich hitów jak Final Fantasy Tactics czy Bravely Default.

Strategiczne | ekonomiczne | zagraj za darmo | jRPG

Okładka Battle Champs (AND)

producent: BlazeGames

wydawca: BlazeGames

Strona oficjalna

data premiery gry:

11lut2015

AND

4mar2015

iOS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Battle Champs na platformę iOS i AND to gra strategiczna przygotowana przez japońskie studio BlazeGames. Firma została założona w 2014 roku i od samego początku istnienia ukierunkowana jest na produkcję aplikacji mobilnych. Opisywany tytuł jest pierwszym w dorobku tego dewelopera. Warto także wspomnieć, że w pracach uczestniczył Akihiko Yoshida, dyrektor artystyczny takich hitów jak Final Fantasy Tactics czy Bravely Default.

Mechanika

Produkcję studia BlazeGames najłatwiej porównać do słynnego Clash of Clans. W ogólnych założeniach jest to bowiem bardzo podobna gra, w której zabawa polega na rozbudowywaniu osady i bronieniu jej przed atakami innych graczy. Tytuł posiada jednak kilka unikalnych cech. Zaliczają się do nich giganci wykorzystywani w walkach. Poza nimi w produkcji występuje szereg innych, mniejszych jednostek, rozwijanych dzięki pozyskanym surowcom, co czasami wymaga tak zwanego „farmienia”. Ciekawą opcją jest również możliwość wypożyczenia żołnierza od znajomego.

Tryby gry

Kampania fabularna została podzielona na szereg zróżnicowanych misji, w których uczymy się reguł rozgrywki. Ponadto twórcy przygotowali specjalne misje, pozwalające np. na pozyskanie nowych materiałów czy poznanie bardziej zaawansowanych strategii. Nie brakuje też możliwości zabawy z innymi graczami, z którymi łączymy się w grupy walczące z gigantami, wykonujemy wspólnie misje na czas w ramach trybu Time Trial, czy też nacieramy na bazy innych osób.

Kwestie techniczne

Dużym atutem Battle Champs na platformę iOS i AND jest oprawa graficzna. Gra utrzymana jest w typowym dla japońskich produkcji stylu, ale pod względem technicznym jest to jeden z najładniejszych tego typu tytułów dostępnych na urządzeniach mobilnych. Poszczególne jednostki są zróżnicowane, świetnie animowane, a budynki są pełne szczegółów – tak samo jak i arena, na której walczymy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Battle Champs

12+

Wymagania sprzętowe Battle Champs

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Battle Champs - japoński konkurent Clash of Clans (Polecana gra #7)
Battle Champs - japoński konkurent Clash of Clans (Polecana gra #7)

wiadomość8 sierpnia 2016

Kolejną produkcją, którą prezentujemy w "Polecanej grze", jest japoński konkurent słynnego Clash of Clans, zatytułowany Battle Champs. Tytuł dostępny jest w modelu free-to-play.

AND
iOS