Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2016, 11:43

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (1-7 sierpnia 2016 r.)

Miniony tydzień na polskim rynku gier okazał się bardzo owocny. Cenega zapowiedziała polskie wydania Batman: The Telltale Series i Injustice 2 oraz wzbogaciła tanią serię Premium Games o pięć gier, a Artifex Mundi wypuściło Nightmares from the Deep: The Cursed Heart na PS4. Oprócz tego m.in. ujawniono dwa polskie symulatory rolnictwa.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku gier w minionym tygodniu.

The Ancients to nowy projekt Jakuba Różalskiego. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (1-7 sierpnia 2016 r.) - wiadomość - 2016-08-08
The Ancients to nowy projekt Jakuba Różalskiego.

Zapowiedzi

Symulator Farmy 17: Pure Farming

Studio Techland poinformowało, że wspólnie z zespołem Ice Flames pracuje nad grą Symulator Farmy 17: Pure Farming. Produkcja ma podejść do tematyki rolniczej znacznie szerzej niż dotychczasowe produkcje tego typu, ale autorzy na razie nie podali żadnych konkretów. Więcej informacji poznamy jednak już wkrótce, gdyż prezentacja projektu odbędzie się podczas tegorocznych targów gamescom, zaplanowanych na 17-21 sierpnia.

The Ancients nową grą twórcy uniwersum 1920+

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (1-7 sierpnia 2016 r.) - ilustracja #3

Jakub Różalski, czyli znany grafik odpowiedzialny za uniwersum 1920+, ujawnił, że pracuje nad kolejną grą. Powstaje ona w warszawskim studiu Immersion i otrzymała tytuł The Ancients. Na razie o projekcie wiemy tylko tyle, że przeznaczony będzie dla urządzeń wirtualnej rzeczywistości.

Batman The Telltale Series

Firma Cenega poinformowała, że do jej planów wydawniczych dołączyła pudełkowa wersja epizodycznej przygodówki Batman The Telltale Series. Tytuł ukaże się 16 września tego roku na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa Ona. Dystrybutor nie przewiduje lokalizacji.

Polska Farma 2017

Cenega wyda w naszym kraju również grę Polska Farma 2017. Pod tym tytułem kryje się w rzeczywistości Farm Expert 2017 studia PlayWay. Projekt ukaże się na PC 2 września w polskiej (napisy) i angielskiej wersji językowej do wyboru.

Injustice 2

Trzecią i ostatnią nowością w planach wydawniczych firmy Cenega okazało się Injustice 2, czyli kontynuacja popularnego mordobicia studia NetherRealms z superbohaterami i superłotrami uniwersum DC Comics w rolach głównych.

Produkcja ukaże się w przyszłym roku na PlayStation 4 oraz Xboksa One i dostępna będzie w podwójnej wersji językowej - polskiej (napisy) i angielskiej. Za lokalizację odpowiada światowy wydawca gry.

Tanie serie

Premium Games

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (1-7 sierpnia 2016 r.) - ilustracja #7

Wydawana przez firmę Cenega tania seria Premium Games powiększy się w tym miesiącu o pięć nowych pozycji:

  1. Wolfenstein: The New Order,
  2. Dishonored Game of the Year (zawiera grę plus wszystkie dodatki),
  3. The Elder Scrolls V: Skyrim Legendary Edition (gra plus wszystkie rozszerzenia),
  4. The Elder Scrolls IV: Oblivion Game of the Year Deluxe (gra plus wszystkie DLC),
  5. Project CARS.

Przypomnijmy, że pozycje z serii Premium Games sprzedawane są w sugerowanej cenie detalicznej 79,99 złotych, choć bez problemu można znaleźć sklepy oferujące je taniej.

Pozostałe wieści

Xbox One S zadebiutował w Polsce

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (1-7 sierpnia 2016 r.) - ilustracja #8

W miniomym tygodniu na polskim rynku zadebiutował Xbox One S, czyli mniejszy model konsoli Xbox One z wbudowanym zasilaczem i obsługą technologii High Dynamic Range. Sugerowana cena detaliczna wynosi 1849 zł i za tę kwotę możecie otrzymać wersję z dyskiem twardym 2 TB (w pudełku znajdziecie też pad, podstawkę, kabel HDMI, przewód zasilający oraz sześciomiesięczny abonament Xbox Live Gold), ale w późniejszym czasie ukażą się jeszcze edycje z mniejszymi HDD – 500 GB i 1 TB.

Premiera Nightmares from the Deep: the Cursed Heart na PlayStation 4

Polskie studio Artifex Mundi wypuściło na PlayStation 4 grę Nightmares from the Deep: the Cursed Heart, czyli konwersję pierwszej części popularnego cyklu casualowych przygodówek.

Jest to debiut zespołu na tej platformie, ale jego członkowie zapowiedzieli, że w przyszłości przeniosą na PlayStation 4 kolejne pozycje.

Sniper: Ghost Warrior 3 – nowy zwiastun i zapowiedź

Studio CI Games opublikowało nowy zwiastun strzelanki Sniper: Ghost Warrior 3. Ponadto jeden z naszych redaktorów miał niedawno okazję przetestować projekt w obecnej formie i okazało się, że będzie on mocno odbiegał od wcześniejszych dwóch odsłon cyklu. Grze zdecydowanie bliżej jest do sandboksów pokroju ostatnich odsłon serii Far Cry niż bardziej liniowych poprzedników. Produkcja zaoferuje kilka rozległych map, po których będzie się można swobodnie poruszać na piechotę, samochodem terenowym lub korzystając z systemu szybkiej podróży. Oprócz misji głównych i pobocznych, na mapie porozsiewanych będzie sporo znajdziek, materiałów do craftingu oraz ciekawych miejsc do odkrycia.

Ciekawe linki

  1. Graliśmy w Sniper: Ghost Warrior 3 – czy snajperski Far Cry to dobry kierunek? (zapowiedź)
  2. Gry w pudełkach - najciekawsze promocje na weekend 6-7 sierpnia
  3. Grywalne demo gry KURSK zostanie po raz pierwszy zaprezentowane podczas targów Gamescom w Kolonii