Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2016, 14:30

autor: Góral

The Ancients nową grą twórcy uniwersum 1920+

Jakub Różalski, znany grafik odpowiedzialny za uniwersum 1920+, ujawnił na Facebooku, że pracuje nad kolejną grą. The Ancients powstaje w warszawskim studiu Immersion i przeznaczone będzie dla urządzeń wirtualnej rzeczywistości.

Całkiem niedawno, bo w maju bieżącego roku, pisaliśmy grze osadzonej w świecie 1920+, tworzonej m.in. przez grafika Jakuba Różalskiego, odpowiedzialnego za rzeczone uniwersum. Artysta pochwalił się jednak na Facebooku, że to nie jedyny projekt w jakim uczestniczy i wspólnie z warszawskim studiem Immersion pracuje nad grą The Ancients, przeznaczoną dla urządzeń wirtualnej rzeczywistości. Niestety oprócz kilku szkiców koncepcyjnych, które oczywiście załączamy do wiadomości, nie zdradzono nic więcej. Z opublikowanych grafik możemy się jedynie domyślać, że tytuł będzie opowiadał o tytułowych „Starożytnych”, czyli zapewne widocznych poniżej wielkich istotach. Nie wiemy jednak czy będziemy z nimi walczyć, czy może jednak się w nich wcielimy, a może będą oni tylko tłem dla zupełnie innych wydarzeń? Odpowiedzi na te i inne pytania uzyskamy ponoć już niedługo.

The Ancients to kolejna gra przy której pracuje Jakub Różalski – twórca uniwersum 1920+. - The Ancients nową grą Jakuba Różalskiego - wiadomość - 2016-08-06
The Ancients to kolejna gra przy której pracuje Jakub Różalski – twórca uniwersum 1920+.
The Ancients nową grą Jakuba Różalskiego - ilustracja #2

Immersion to polskie studio specjalizujące się w wirtualnej rzeczywistości. Deweloper współpracuje z szeregiem rozmaitych firm i ma na sowim koncie m.in. program prezentujący smartfon HTC 10 oraz inne urządzenia z linii Desire, aplikację związaną z serialem Pakt, stworzoną dla stacji telewizyjnej HBO, czy też projekt pozwalający pojeździć gokartami. Immersion ma doświadczenie w pracy z rozmaitymi silnikami (Unity, Unreal Engine i CryEngine) oraz większością gogli VR dostępnych na rynku.

The Ancients nową grą Jakuba Różalskiego - ilustracja #5
gry