Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2016, 14:12

autor: Adrian Werner

Outreach - zapowiedziano przygodówkę osadzoną na pokładzie sowieckiej stacji kosmicznej

Zespół Pixel Spill ujawnił, że pracuje nad przygodówką science-fiction Outreach. Pozwoli ona na wcielenie się w kosmonautę, który w latach 80. ubiegłego wieku uda się na pokład tajnej sowieckiej stacji kosmicznej, aby odkryć los zaginionej załogi. Grę wyda firma Gambitious

Zlokalizowane w Londynie studio Pixel Spill zapowiedziało grę Outreach, czyli przygodówkę science-fiction, której akcja toczyć się będzie wewnątrz porzuconej sowieckiej bazy kosmicznej. Produkcja zmierza wyłącznie na pecety, a jej premiera zaplanowana została na przyszły rok. Projekt wyda firma Gambitious Digital Entertainment. Autorzy wypuścili przy okazji zwiastun projektu, ale nie znajdziemy w nim żadnych fragmentów rozgrywki. Zamiast tego zawiera on kilka scen z aktorami, które wprowadzają w fabułę.

Gra ukaże się w przyszłym roku. - Outreach - zapowiedziano przygodówkę osadzoną na pokładzie sowieckiej stacji kosmicznej - wiadomość - 2016-08-06
Gra ukaże się w przyszłym roku.
OUTREACH SKRÓCIE:
  • Deweloper: Pixel Spill
  • Wydawca: Gambitious Digital Entertainment
  • Gatunek: przygodówka
  • Platforma: PC
  • Data premiery: 2017 r.

Akcja gry toczyć się będzie w latach 80. ubiegłego wieku. Tworząc scenariusz autorzy przyjęli założenie, że wiele z szalonych zimnowojennych teorii spiskowych miało pokrycie w rzeczywistości. Gracz wcieli się więc w kosmonautę, który otrzyma zadanie odkrycia powodów utraty łączności z tajną sowiecką bazą kosmiczną. Na miejscu odkryje, że cała załoga gdzieś przepadła, a do tego wiele systemów pokładowych jest w opłakanym stanie. Naszym zadaniem będzie odkrycie, co dokładnie doprowadziło do takiej sytuacji.

Outreach ma być przygodówką, która skoncentruje się głównie na eksploracji i opowiadaniu fabuły. Podczas zabawy akcję będziemy obserwowali z oczu kosmonauty, a zwiedzanie stacji kosmicznej uatrakcyjni brak grawitacji.

Eksplorując wnętrze stacji kosmicznej gracz będzie musiał powoli gromadzić wskazówki i dowody, które krok po kroku pozwolą mu poznać kolejne fragmenty historii. Nie zabraknie także prostych wyzwań zręcznościowych, głównie koncentrujących się na nawigacji w zerowej grawitacji.

Pomimo tego, że akcja toczyć się będzie na fikcyjnej stacji autorzy masę wysiłku włożyli w to, aby przekonująco odtworzyć realia lat 80. Wszystkie przedmioty, obrazy i struktury oparte będą wzorowane na tych z tamtych czasów lub, w przypadku najbardziej fantastycznych obiektów, zainspirowane nimi.

  1. Outreach – oficjalna strona gry
Outreach - zapowiedziano przygodówkę osadzoną na pokładzie sowieckiej stacji kosmicznej - ilustracja #2
Outreach - zapowiedziano przygodówkę osadzoną na pokładzie sowieckiej stacji kosmicznej - ilustracja #3