Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2016, 14:27

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Polska Farma 2017 - nadciąga kolejny rolniczy symulator

Firma Cenega poinformowała, że wyda w naszym kraju grę Polska Farma 2017 (Farm Expert 2017) autorstwa studia PlayWay. Produkcja ukaże się na PC-tach 2 września bieżącego roku.

Firma Cenega poinformowała, że wyda w naszym kraju grę Polska Farma 2017 (Farm Expert 2017), czyli kolejny symulator farmy od studia PlayWay. Co ciekawe, w 2015 roku deweloper ten stworzył Farm Expert 2016, które jednak w Polsce dystrybuowała firma Techland, a produkcja pojawiła się pod nazwą Symulator Farmy 2016. W tym roku zadebiutuje jej następca Symulator Farmy 17: Pure Farming, tworzony we współpracy z Ice Flames, więc gra PlayWay musi ukazać się pod innym tytułem, czyli Polska Farma 2017. Pomijając już te zawiłe kwestie związane z nazewnictwem, przejdźmy do konkretów dotyczących dzisiejszej produkcji.

Polska Farma 2017 w skrócie:
  • symulator rolniczy od studia PlayWay;
  • ukaże się na komputerach osobistych 2 września;
  • gra dostępna będzie w polskiej (napisy) i angielskiej wersji językowej;
  • twórcy obiecują zaawansowaną fizykę gleby, ponad 170 maszyn, szklarnie i nie tylko.

Z przesłanej wiadomości prasowej dowiedzieliśmy się, że projekt ukaże się na PC-tach 2 września w polskiej (napisy) i angielskiej wersji językowej. Jak to w tego typu grach bywa, gracze wcielą się w rolnika starającego się rozwijać swoje gospodarstwo, uprawiając rośliny i hodując zwierzęta w dużym, otwartym świecie. Deweloperzy chwalą się zaawansowaną fizyką gleby, objawiającą się np. możliwością unieruchomienia sprzętu, i realistycznym modelem jazdy maszynami, wśród których znajdziemy licencjonowany sprzęt od takich firm jak: Kuhn, Grimme, Krampe, Pöttinger, Rauch, Landini, McCormick, Valpanada, Vogel&Noot, Kröger, Suer, Ponsse, HB-Brantner, FSI, Kuxmann, Sipma oraz Weremczuk.

Kolejną atrakcją będą szklarnie, gdzie mamy dbać o rośliny przy pomocy komputera pokładowego, pozwalającego chociażby na ustalenie odpowiedniej temperatury i wilgotności powietrza. Nie zabraknie także trybu multiplayer oraz wsparcia dla modów.

Polska Farma 2017 zaoferuje zaawansowaną fizykę gleby. - Polska Farma 2017 - nadciąga kolejny rolniczy symulator - wiadomość - 2016-08-02
Polska Farma 2017 zaoferuje zaawansowaną fizykę gleby.

Ciężko obecnie stwierdzić, jak to wszystko przełoży się na rozgrywkę, więc nie pozostaje nam nic innego, jak spokojnie poczekać na premierę. Przypominamy jednocześnie, że obecny rok jest niezwykle hojny dla fanów gier rolniczych, gdyż oprócz opisywanej dziś produkcji i wspomnianego na początku Symulatora Farmy 17: Pure Farming, na rynku ukazało się już Professional Farmer 2017, a wkrótce pojawi się także Farming Simulator 17. Krótko pisząc, będzie z czego wybierać.

Polska Farma 2017 - nadciąga kolejny rolniczy symulator - ilustracja #2