Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCXONEPS3PS4WiiU
Okładka Professional Farmer 2017 (PC)
OkładkaProfessional Farmer 2017 (PC)

Professional Farmer 2017

Professional Farmer 2016; Farming 2017 - The Simulation

Następna z dorocznych edycji popularnej serii symulatorów rolniczych, znanych wcześniej również pod nazwą Agrar Simulator. Ogólne założenia rozgrywki nie zmieniły się, a zabawa dzieli się w dalszym ciągu na część symulacyjną oraz ekonomiczną.

Symulacje | ekonomiczne | rolnicze | maszyny i urządzenia

Professional Farmer 2017 Premiera

anulowana

PS3 WiiU

23mar2016

PC

27maj2016

XONE PS4

producent: VIS Entertainment wydawca: UIG Entertainment

Gry podobne do Professional Farmer 2017

Farming Simulator 17

Farming Simulator 15

Polska Farma 2017

Professional Farmer 2017 jest kolejną z dorocznych odsłon niezwykle popularnego cyklu symulatorów rolniczych, rozwijanych od 2013 roku przez niemiecki koncern UIG Entertainment. Korzenie cyklu sięgają jednak kilka lat wcześniej, do tworzonego przez studio ActaLogic i firmę Koch Media cyklu Agrar Simulator, którego Professional Farmer jest nieformalną kontynuacją. W przeciwieństwie do edycji z lat poprzednich, za których powstanie odpowiadało polskie studio PlayWay, opracowanie kolejnej odsłony serii powierzono ekipie VIS Games, będącej częścią koncernu UIG i mającej długoletnie doświadczenie w gatunku symulatorów. W tzw. międzyczasie, rodzimy deweloper zaproponował zaś graczom zupełnie nową markę Farm Expert.

Opisywany tu Professional Farmer 2017 wyróżnia się na tle poprzednich odsłon cyklu, będąc pierwszą grą z serii wydaną nie tylko na popularnych pecetach, ale także na szerokiej gamie konsol stacjonarnych. Tym samym twórcy gry podążyli śladem konkurencyjnego Farming Simulatora, który już w 2012 roku zaoferował możliwość „zabawy w rolnika” użytkownikom Xboksa 360 i PlayStation 3.

Fabuła

Stosownie do nazwy serii, w grze Professional Farmer 2017 wcielamy się ponownie w postać zawodowego rolnika, którego zadaniem jest nie tylko ustawiczne rozwijanie własnego gospodarstwa, ale także samodzielna praca na roli. Z jednej strony uczestniczymy więc osobiście w szeregu prac polowych, wykonywanych za pomocą całej masy specjalistycznego sprzętu rolniczego – z drugiej dbamy zaś o aspekt ekonomiczny naszej działalności, inwestując zarobione pieniądze w rozwój godpodarstwa.

Mechanika

Mechanika rozgrywki w Professional Farmer 2017 na platformie PC, PS3 itd. nie uległa znaczącym znianom, w porównaniu z poprzednimi, znanymi z pecetów odsłonami serii. Cała rozgrywka dzieli się więc tradycyjnie na dwa podstawowe aspekty: symulacyjny oraz ekonomiczny. W części symulacyjnej możemy samodzielnie pokierować dziesiątkami zróżnicowanych, licencjonowanych maszyn rolniczych, takich jak traktory, kombajny, czy różnego rodzaju przyczepy o określonym przeznaczeniu. W toku rozgrywki zajmujemy się m.in. kultywacją pól, hodowlą zwierząt, uprawą poszczególnych roślin i drzewek oraz zbieraniem wyhodowanych w ten sposób plonów. Istotnym elementem rozgrywki, wpływającym na kolejność i celowość wykonywanych przez nas prac, jest realistyczny kalendarz upraw, oparty na zmieniającym się cyklu pór roku.

Część ekonomiczna sprowadza się zaś do ustawicznego rozwoju naszego gospodarstwa w taki sposób, aby było ono rentowne i przynosiło odpowiednie profity, pozwalające z kolei na dalszą rozbudowę infrastruktury, zatrudnianie niezbędnych pracowników oraz zakup coraz wydajniejszych maszyn. Oczywiście, w grze nie wszystko zawsze musi toczyć się po naszej myśli, a głównymi przeszkodami, na jakie natkniemy się podczas zabawy mogą być np. niekorzystne warunki atmosferyczne lub różnego rodzaju zdarzenia losowe.

Kwestie techniczne

W wydanej na platformie PC, PS3 itd. edycji 2017, twórcy ze studia VIS Games skupili się przede wszystkim nad dopracowaniem osiągnięć swych poprzedników oraz zaadaptowaniem dotychczasowego silnika gry do wymagań nowych platform sprzętowych. Mimo że Professional Farmer wyróżnia się jakością grafiki na tle całego szeregu innych symulatorów firmy UIG Entertainment, w oprawie gry znajdziemy jednak wciąż sporo elementów, świadczących o budżetowym rodowodzie serii.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,5 / 10 na podstawie 79 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,6 / 10 na podstawie 75 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Professional Farmer 2017: Odpowiednia dla każdego wieku.

Professional Farmer 2017 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 3.0 GHz/AMD X2 3.0 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 280/Radeon HD 4870 lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows Vista/7/8/10
 • Zalecane:
 • Quad Core 3.4 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760/Radeon HD R9 270X lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows 8/10 64-bit
PC
XONE
PS3
PS4
WiiU