Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka EverQuest: The Scars of Velious (PC)

EverQuest: The Scars of Velious PC

Drugie rozszerzenie do MMORPG-a pod tytułem EverQuest, wydanego w 1999 roku przez Sony Online Entertainment. W przeciwieństwie do podstawowej wersji gry, jego stworzenie wzięła na swoje barki grupa Verant Interactive.

To jest dodatek do gry EverQuest.

RPG | zagraj za darmo | MMO

PC Windows
Okładka EverQuest: The Scars of Velious (PC)

data premiery gry w wersji PC:

5grudnia2000

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Scars of Velious to drugi dodatek do massively multiplayer online cRPG EverQuest, który po kontynencie Kurnak rozszerza grę o następny świat. Tym razem jest to mroźna kraina Velious, która jak głosi legenda, powstała przez oddzielenie części ziemi od największego kontynentu Norrath, gdy olbrzymi smok Veeshana przelatując przeciął go swoim pazurem. Jego oddech na zawsze zmroził ziemię Velious i serca jego mieszkańców.

Nowy kontynent zamieszkały jest przez nowe zastępy potworów, smoki będące wyzwaniem dla najlepszych oraz mnóstwo questów. Na śmiałków czeka dziewiętnaście nowych stref takich jak lodowe jaskinie, kryształowe groty, krypty, podziemia czy mroźne wieże. Całkiem nowe rodzaje potworów do pokonania jak mroźne giganty, lodowe smoki, śnieżni orkowie czy jaskiniowe niedźwiedzie. Na nowym terytorium ukryto tysiące nowych magicznych przedmiotów, które można wyekwipować lub sprzedać. Część questów dostępnych jest wyłącznie dla postaci rozwiniętych powyżej 35 poziomu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: tysiące  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 119 głosów czytelników.

Gry podobne do EverQuest: The Scars of Velious

Wymagania wiekowe EverQuest: The Scars of Velious

12+

Wymagania sprzętowe EverQuest: The Scars of Velious

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows 98/Me/2000/XP
  • łącze internetowe
Zapowiedziano nowe dodatki do EverQuest I oraz EverQuest II
Zapowiedziano nowe dodatki do EverQuest I oraz EverQuest II

wiadomość10 sierpnia 2010

Wczoraj pisaliśmy o pierwszych konkretach na temat nowej odsłony cyklu EverQuest. Prace nad tą grą nie oznaczają jednak porzucenia dwóch poprzednich części. Sony Online Entertainment zamierza dalej wspierać i rozwijać te tytuły, czego najlepszym dowodem są ujawnione właśnie nowe dodatki do nich.

Zapowiedziano Everquest Next
Zapowiedziano Everquest Next

wiadomość9 sierpnia 2010

Kila dni temu ujawniono, że popularne MMO zatytułowane EverQuest II przejdzie częściowo na darmowy model finansowy. Okazuje się jednak, że nie jest to największa nowina, jaką miał w zanadrzu zespół Sony Online Entertainment. Na dorocznym zjeździe fanów ujawniono bowiem pierwsze szczegóły dotyczące pełnowymiarowej kontynuacji serii.

EverQuest i EverQuest II doczekają się następnych dodatków
EverQuest i EverQuest II doczekają się następnych dodatków

wiadomość18 sierpnia 2008

Podczas tegorocznej edycji imprezy SOE Fan Faire (14-17 sierpnia) firma Sony Online Entertainment zapowiedziała dwa dodatki Seeds of Destruction i The Shadow Odyssey odpowiednio do EverQuesta i EverQuesta II. Nabywcy któregokolwiek z nich otrzymają także całą zawartość wszystkich wydanych wcześniej do danej gry rozszerzeń oraz egzemplarz Legends of Norrath.

EverQuest: Secrets of Faydwer ukaże się w listopadzie
EverQuest: Secrets of Faydwer ukaże się w listopadzie

wiadomość11 lipca 2007

Pomimo tego, że w ostatnim czasie miłośnicy produkcji MMORPG są zasypywani coraz to nowszymi tytułami, w dalszym ciągu nie słabnie popularność mających już swoje lata gier. Jedną z nich jest EverQuest, który niedługo doczeka się czternastego dodatku. Jego tytuł brzmi Secrets of Faydwer. W trakcie trwającej właśnie imprezy E3 zaprezentowano pierwsze screeny ze wspomnianej produkcji.

Zapowiedziano zestaw EverQuest: The Anniversary Edition
Zapowiedziano zestaw EverQuest: The Anniversary Edition

wiadomość19 marca 2007

Z okazji ósmej rocznicy powstania gry MMO EverQuest Sony Online Entertainment przygotowało prezent dla graczy w postaci zestawu EverQuest: The Anniversary Edition. W jego skład wejdą wszystkie dodatki do gry, które ukazały się do dzisiaj. Premiera przewidziana została na 23 kwietnia, a jego sugerowana cena to 19,99 dolarów.