Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lutego 2010, 11:56

Wieści ze świata (The Secret World, Dark Age of Camelot) 24/02/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowy Batman na Wii i DS, marcowa rozpiska Xbox Live, Shigeru Miyamoto doceniony przez BAFTA i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowy Batman na Wii i DS, marcowa rozpiska Xbox Live, Shigeru Miyamoto doceniony przez BAFTA i inne. Zapraszamy do lektury.

The Secret World

Po uruchomieniu przez firmę Funcom fikcyjnej strony turystycznej, opisującej fragmenty uniwersum świata MMOG The Secret World, przyszła pora na kolejny etap promocji gry. Jest nim blog Monsters of Maine, w którym twórcy opisują tajemnicze historie o stworach, rzekomo zamieszkujących tytułowy region. The Secret World zostanie wydany na PC jeszcze w bieżącym roku.

SBK X Superbike World Championship

Wyścigi motocyklowe SBK X Superbike World Championship autorstwa włoskiego Milestone Studios zostaną wydane w krajach europejskich w maju bieżącego roku. Produkcja zawita na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3.

Batman: The Brave and The Bold

Na Nintendo DS i Wii zmierza nowa gra o przygodach Batmana, informuje firma Warner Bros. Interactive. Batman: The Brave and The Bold będzie bazować na kreskówce o tym samym tytule i zostanie wyprodukowane przez studio WayForward Technologies (znane z A Boy and his Blob oraz Contry 4). W grze, dopuszczającej możliwość rozgrywki w trybie kooperacji, wcielimy się w Człowieka Nietoperza i wspólnie z innymi bohaterami świata DC Comics rozwiążemy liczne zagadki kryminalne i weźmiemy udział w walce z całą plejadą rywali Batmana. Obie wersje zadebiutują na światowym rynku jesienią bieżącego roku.

Kick-Ass

15 kwietnia do oferty PlayStation Network (PS3) i App Store (iPhone) trafi gra akcji bazująca na licencji filmu Kick-Ass z Aaronem Johnsonem, Nicolasem Cagem, Chloe Moretz oraz Christopherem Mintz-Plasse w rolach głównych (w kinach od 16 kwietnia). Produkcja, w której wcielimy się w jednego z trzech bohaterów, zostanie podzielona na osiem misji. Nie zabraknie w niej zadań pobocznych, mini-gier oraz trybu kooperacji.

MLB 2K10

Do oferty Xbox Live Marketplace trafiła wersja demonstracyjna gry baseballowej MLB 2K10 (w bazie PlayStation Network pojawi się 4 marca). Umożliwia ona rozegranie spotkania pomiędzy drużynami New York Yankees oraz Philadelphia Phillies.

InXile Entertainment

Studio InXile Entertainment (m.in. The Bard’s Tale, Line Rider) współpracuje podobno z Bethesdą Softworks nad tajemniczym projektem, mogącym mieć coś wspólnego z marką Fallout. Informacjami takiej treści podzieliła się redakcja serwisu Duck and Cover.

Xbox Live

Major Nelson przedstawił plan wydawniczy usługi Xbox Live na najbliższych kilkanaście dni. Prezentuje się on następująco:

Xbox LIVE Deal of the Week:

  1. 1 marca: Gears of War Avatar COG Armor (240 punktów MS), Helmet (80 punktów MS)
  2. 8 marca: Call of Duty: World at War – Map Pack Bundle, 1600 punktów MS

Xbox LIVE Games on Demand:

  • 2 marca: Street Fighter IV

Xbox LIVE Arcade:

  1. 3 marca: Toy Soldiers – 1200 punktów MS
  2. 10 marca: Scrap Metal – 1200 punktów MS
  3. 17 marca: Perfect Dark – 800 punktów MS
  4. 24 marca: Game Room

Dodatki DLC:

  • 23 lutego: Star Wars The Force Unleashed, Hoth Bonus Level – 800 punktów MS
  • 25 lutego: FIFA 10, Ultimate Team – 400 punktów MS
  • 2 marca: Resident Evil 5, Desperate Escape Episode – 400 punktów MS

Shigeru Miyamoto

19 marca w trakcie gali BAFTA (British Academy Video Games Awards) honorową nagrodą obdarowany zostanie Shigeru Miyamoto, słynny twórca postaci Mario oraz jeden z największych projektantów gier w historii. Sam nagrodzono wyraził z tego powodu ogromną radość.

Digimon MMO

W przyszłym miesiącu gracze zamieszkujący Stany Zjednoczone otrzymają szansę zagrania po raz pierwszy w grę MMO rozgrywającą się uniwersum Digimon (funkcjonującą w Korei Południowej od 2002 roku). Szczegóły odnośnie otwartych beta testów Digimon MMO, a także daty debiutu poznamy już niebawem.

Stany Zjednoczone

Z badań grupy Nielsen Media Research wynika, że przeciętna amerykańska rodzina wydaje na elektroniczną rozrywkę około 5% miesięcznego budżetu. Pod uwagę wzięto wydatki na nowe i używane gry, DLC, wypożyczalnie, a także akcesoria. Przebadanych zostało ponad 3000 gospodarstw domowych.

Dark Age of Camelot

Restart europejskiej wersji MMO Dark Age of Camelot okazał się dobrym momentem do zaproponowania dotychczasowym i byłym graczom darmowych trzydziestu dni rozgrywki w świecie wykreowanym przez Mythic Entertainment. O szczegółach promocji przeczytacie w tym miejscu.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Command & Conquer 4: Tyberyjski Zmierzch

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Vanquish

Aliens vs Predator - Z dziennika dewelopera #1

Backbreaker - Z dziennika dewelopera #2

Sail Simulator 2010

Gramy w Anno 1404: Venice Gramy!

Doom Starców - MDK Gramy!

gry