Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Dark Age of Camelot: Catacombs (PC)

Dark Age of Camelot: Catacombs PC

Trzecie (po Shrouded Isles i Trials of Atlantis) odpłatne rozszerzenie do jednej z najlepszych obecnie gier MMOcRPG - Dark Age of Camelot.

To jest dodatek do gry Dark Age of Camelot.

RPG | TPP | MMO

PC Windows
Okładka Dark Age of Camelot: Catacombs (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

7grudnia2004

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Trzecie (po Shrouded Isles i Trials of Atlantis) odpłatne rozszerzenie do jednej z najlepszych obecnie gier MMOcRPG - Dark Age of Camelot, która wyróżnia się na tle konkurencyjnych produkcji unikatowym systemem walki pomiędzy światami RvR. Istniejące już klasy postaci, jakie mogą tworzyć i rozwijać gracze, dodatek uzupełnia o pięć nowych - jedną dla Albionu oraz po dwie dla Midgardu i Hibernii. Do sił Albionu dołącza więc Heretyk (kleryk który przeszedł na stronę zła), do Midgardu: Warlock (czarnoksiężnik wywodzący się z królestwa podziemi) oraz Valkyria (kobieta wojownik), a Hibernię wzmacniają: Wampir (czerpie siły i moc z krwi wrogów), a także Banshee (mag posługujący się dźwiękami/krzykami).

Kolejną nowość stanowią premierowe obszary, tytułowe katakumby. Przede wszystkim są to trzy nowe olbrzymie podziemne miasta, po jednym na każdą stronę konfliktu (Kobold Undercity, Inconnu City i Shar City), a oprócz tego cala gama lochów i jaskiń do eksploracji. Dungeony te różnią się jednak od tych dotychczas występujących w grze tym, że są tzw. strefy typu „instant”, generowane specjalnie dla małych grup graczy (prywatne obszary przygody). Każda grupa wirtualnych bohaterów wkracza do dungeonu wygenerowanego tylko dla niej i może spokojnie czerpać przyjemność z rozgrywki. Naturalnie zawartość gry poszerza się także o dużą ilość nowych questów (około 350), przeróżnego rodzaju przedmiotów i broni oraz niespotykanych do tej pory rodzajów monstrów.

Catacombs to również graficzna rewolucja w świecie Dark Age of Camelot i to chyba największa od momentu startu tej gry. Mocno udoskonalony silnik graficzny wykorzystuje juz zaawansowane funkcje graficzne z pakietu DirectX 9, a na dodatek developerzy na nowo wykonali ogromną część obszarów gry (np. lochy znane pod nazwą Barrows). Jakby nie dość tego firma Mythic zastosowała nowy silnik animacji postaci „EMotion FX 2 graphics engine”, dzięki któremu w diametralny sposób poprawił się ich wygląd (większa ilość szczegółów twarzy, skóry, odstające elementy wyposażenia, zbroi, itp.).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 285 głosów czytelników.

Gry podobne do Dark Age of Camelot: Catacombs

Wymagania wiekowe Dark Age of Camelot: Catacombs

12+

Wymagania sprzętowe Dark Age of Camelot: Catacombs

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2
  • 4 GHz (lub kompatybilny)
  • 1 GB RAM
  • 128MB karta graficzna zgodna z DirectX 9.0
Bonusowy program „Bring a Friend” dla subskrybentów Dark Age of Camelot
Bonusowy program „Bring a Friend” dla subskrybentów Dark Age of Camelot

wiadomość14 września 2007

Studio EA Mythic ogłosiło na oficjalnej stronie Dark Age of Camelot, iż rozpoczęła się właśnie bonusowa akcja dla wszystkich subskrybentów wspomnianego przed chwilą MMORPG-a. Można wygrać jeden darmowy miesiąc abonamentu.

Zagraj w Dark Age of Camelot: Catacombs za darmo
Zagraj w Dark Age of Camelot: Catacombs za darmo

wiadomość7 lutego 2007

Czasy największej świetności Dark Age of Camelot ma już dawno za sobą, nic dziwnego zatem, że studio EA Mythic próbuje zwrócić uwagę graczy na ów produkt za pomocą rozmaitych promocji. Ostatnią inicjatywą autorów programu jest udostępnienie rozszerzenia o nazwie Catacombs całkowicie za darmo.

Bezpłatne dodatki do Dark Age of Camelot
Bezpłatne dodatki do Dark Age of Camelot

wiadomość30 stycznia 2007

Jak donosi serwis Eurogamer, Mythic Entertainment, producent znanej gry z gatunku MMOcRPG zatytułowanej Dark Age of Camelot, zamierza wkrótce udostępnić nowe bezpłatne dodatki do rzeczonej gry. Pojawią się zamiast planowanego wcześniej dużego patcha.

Powróć do Camelotu za darmo (na kilka dni przynajmniej)
Powróć do Camelotu za darmo (na kilka dni przynajmniej)

wiadomość24 listopada 2006

Informacja ta, która nieco umknęła naszej czujnej na co dzień uwadze, powinna zainteresować wszystkich byłych i obecnych fanów gry Dark Age of Camelot. Firma Mythic dwa dni temu zainicjowała program Come Back To Camelot (czyli Powróć do Camelotu), dzięki któremu wszystkie nieaktywne konta zostały na 10 dni reaktywowane.

Piąta rocznica Dark Age of Camelot
Piąta rocznica Dark Age of Camelot

wiadomość12 października 2006

10 października 2006 roku minęło dokładnie 5 lat od premiery Dark Age of Camelot – gry typu MMO. W tym czasie tytuł ten doczekał się 5 dodatków oraz masy uaktualnień. W swojej szczytowej formie znalazł się w okolicach połowy 2002 roku, kiedy to grało w niego około 250 tysięcy graczy.